KS Ostrovia. Awans o jedną pozycję

Dodano: 4 kwietnia 2007 00:10, Autor: KS Ostrovia

Trzeci mecz przyniósł zespołowi Ostrowii trzecią wygraną. To cieszy, chociaż trzeba pamiętać, że wszystkie mecze odbyły się w Ostrowi. Dziewięć dotychczas zdobytych punktów, pozwoliło się przesunąć naszemu zespołowi na szóstą pozycję w tabeli. Trochę w tym pomogły nam drużyny z czołówki tabeli, które niespodziewanie potraciły punkty ze słabszymi rywalami. Ale to ich problem, a nam wypada takie sytuacje wykorzystać.
W ostatniej kolejce doszło do lokalnych derbów, w których zwycięsko wyszła Makowianka pokonując MKS Przasnysz 2:1. Taki wynik powoduje, że nadzieje na awans znów odżyły w Makowie a także w Bieżuniu i Wieczfni.
Przez pierwsze dwa kwadranse zdecydowanie przeważali nasi piłkarze, ale nie potrafili wykończyć akcji, które najczęściej zatrzymywały się na linii pola karnego gości. Brakowało gry skrzydłami i dośrodkowań. Około 30 minuty odważniej zagrali piłkarze GKS-u. Prostymi środkami próbowali sforsować naszą obronę, ale na szczęście wszystko skończyło się na dwóch rzutach rożnych.
Odpowiedź naszego zespołu była natychmiastowa. Akcja prawą stronę, wreszcie dośrodkowanie i błąd bramkarza i obrońcy gości wykorzystuje Tomek Rępa. Chwilę potem dokładne rozegranie piłki w środku pola i na czystą pozycje wyszedł Sławek Rózański, który łatwo pokonuje golkipera gości. Mija kilka minut i znów przed szansą stają nasi piłkarze, ale brakuje skuteczności. Chwila nieuwagi i kontaktowego gola zdobywają goście. Tym razem nie popisał się Rafał Rakowiecki, który tak długo trzymał piłkę, że wreszcie ją stracił na rzecz napastnika gości, który strzałem do pustej bramki zdobywa honorowego gola dla zespołu GKS-u. Na szczęście ponownie szybko opowiada nasz zespół. A właściwie T. Rępa, który kapitalnym strzałem z 20 metrów w tzw. okienko zdobywa swoją drugą bramkę.
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Atakuje drużyna Ostrovii, a goście sporadycznie przekraczają naszą połowę. W 60 minucie pada ostatnia bramka meczu. Piotrek Niwiński otrzymał piłkę na linii pola karnego i strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza gości.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - GKS Strzegowo 4:1 (3:1)
Ostrovia: T. Repa 31', 43', S. Różański 32', P. Niwiński 51'; GKS: Biranowski 38'
Skład: R. Rakowiecki - P. Śledziński (70' M. Płóciennik), M. Kacprzak, W. Syposz, S. Różański, R. Wilczewski, P. Tyl (65' A. Borowy), M. Żyznowski, P. Krajewski (56' A. Maliszewski), T. Rępa (81' D. Maliszewski), P. Niwiński
Trener: S. Różański
Zawodnik meczu: Tomasz Rępa