KS Ostrovia. Czwarta wygrana z rzędu.

Dodano: 11 kwietnia 2007 07:31, Autor: KS Ostrovia

Bardzo ciekawie dzieje się w lidze. Wydawało się po pierwszych dwóch kolejkach, że zdecydowanym faworytem do awansu jest zespół MKS-u Przasnysz, ale kolejne dwie serie przyniosły tej drużynie dwie porażki co skrzętnie wykorzystały inne zespoły i przewaga lidera zmalała do jednego punktu. Ten punkt straty obecnie ma Wieczfnianka, która w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu okazała się lepsza od Przasnyszan oraz Makowianka, która zdobywają bramkę w Ostrołęce w 84 minucie była przez moment liderem, ale ostatecznie minutę później bramkę straciła i w tabeli dalej zajmuje miejsce drugie.
Po rozegranych dotychczas czterech spotkaniach, rewelacyjnie spisuje się nasz zespól. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że grała wszystkie mecze u siebie, ale znając skład i kłopoty kadrowe, wyniki muszą cieszyć.
W najbliższą sobotę nasz zespól czeka ciężki mecz z Makowianką. Będzie to mecz prawdy - czyli pokaże na co właściwie stać w tegorocznych rozgrywkach nasz zespół. Liczymy oczywiście na trzy punkty, tym bardziej, że do zespołu powinni wrócić rekonwalescenci - Łukasz Nienałtowski i Paweł Krajewski, ale jak to w sporcie bywa, wszystko jest możliwe.
To było dosyć dziwne spotkanie, po którym wielu kibiców po meczu miało odczucia niedosytu. Nie chodzi tu o grę naszego zespołu, która nie była może gorsza od tej jaką widzieliśmy w innych meczach, ale o niewykorzystane sytuacje, których w spotkaniu nie brakowało. Trochę w tym zasługa gości, którzy w środku boiska radzili sobie w miarę nieźle, ale w obronie robili kardynalne błędy których nie potrafili wykorzystać nasi piłkarze.
Już bowiem po pierwszej akcji nasz zespół mógł prowadzić, ale obok bramki strzelał T. Rępa. Potem w doskonałych sytuacjach byli inni zawodnicy, ale dopiero pod koniec pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym gości, gola zdobył Michał Kacprzak. Ten sam zawodnik na początku drugiej połowy wykorzystał rzut karny podyktowany na T. Rępie i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Ale niespełna minutę później jedenastkę po faulu naszego bramkarza na napastniku Gladiatora wykorzystali goście i końcowy wynik znów stał się sprawą otwartą. Na szczęście szybko takie nadzieje rozwiał T. Rępa, wygrywając pojedynek z golkiperem Słoszewa. Potem mimo jeszcze wielu szans wynik nie uległ zmianie, ale najważniejsze, że kolejne trzy punkty zainkasował nasz zespół.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Gladiator Słoszewo 3:1 (1:0)
M. Kacprzak 41', 51' (rzut karny), T. Rępa 59'
Ostrovia: R. Rakowiecki - W. Syposz, M. Kacprzak, P. Śledziński, M. Żyznowski (84' M. Kolasiński), P. Tyl, R. Wilczewski, P. Niwiński, S. Różański (78' D. Maliszewski), T. Rępa, A. Maliszewski (65' A. Borowy)
Trener: S. Różański
Zawodnik meczu: Michał Kacprzak