OKK Sokół. Pierwszy mecz w OLM.

Dodano: 18 kwietnia 2007 22:58, Autor: OKK Sokół

Pierwszy mecz w ostrołęckiej lidze miejskiej jest już za koszykarzami Ostrowskiego Klubu Koszykówki "Sokół". Przeciwnikiem Sokoła był zespół AFRO KOLEKTYW. Mecze w lidze miejskiej rozgrywne są systemem 4 kwarty po 10 minut.
Było to dość łatwe spotkanie, w pierwszej kwarcie gdy Sokół grał "pierwszą piątką" przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Byliśmy zespołem bardziej poukładanym, lepiej broniącym i mieliśmy sporą przewagę wzrostu. Mimo że w ataku brakowało nam skuteczności, to po I kwarcie z łatwością uzyskaliśmy prawie 20 punktową przewagę. W II kwarcie zagrali najmłodsi zawodnicy Sokoła, przeważnie zawodnicy w wieku gimnazjalnym. Spotkanie się trochę wyrównało, tym razem to przeciwnicy mieli przewagę fizyczną, jednak na koniec kwarty wynik nadal był na naszą korzyść. Pierwsze 5 minut III kwarty znowu zagrał wyjściowy skład Sokoła. Tak jak i poprzednio, uzyskaliśmy bezpieczną przewagę i już do końca tej kwarty i całą ostatnią znowu zagrali młodzi chłopcy. Widać było że są bardzo stremowani, mieli sporo niewymuszonych strat, nie trafiali z dogodnych sytuacji to i tak do końca spotkania utrzymali przewagę punktową. Mecz zakończył się wygraną Sokoła 49:30.