Kobiety w centrum uwagi. I Gminny Dzień Kobiet w Małkini Górnej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 12 marca 2025 06:34, Autor: UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Siedmiu tancerzy baletowych, lokalni artyści i literackie talenty - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników I Gminnego Dnia Kobiet w Małkini Górnej. Mieszkańcy gminy wspólnie świętowali, bawiąc się przy muzyce i podziwiając występy.
W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, 7 marca 2025, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej zamieniła się w arenę wydarzenia całkowicie poświęconego paniom. I Gminny Dzień Kobiet, prowadzony przez wójta gminy Małkinia Górna Dariusza Rafalika i sekretarza gminy Cezarego Pietrzaka, zgromadził liczne grono mieszkanek i mieszkańców, pragnących wspólnie świętować wyjątkowy dzień.

Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania gości przez wójta Dariusza Rafalika, który w ciepłych słowach podziękował wszystkim kobietom za ich codzienny trud, miłość i poświęcenie. Życzył im uśmiechu, radości, siły do godzenia obowiązków rodzinnych z zawodowymi, a także spełnienia najskrytszych marzeń. Każda z pań, przybywających na imprezę, otrzymała numerowany karnet, uprawniający do udziału w losowaniu voucherów.

Pierwszą część koncertu otworzył niezwykły występ siedmiu tancerzy baletowych, którzy po raz pierwszy wystąpili przed tak liczną publicznością i z gracją wykonali taniec łabędzi z baletu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego, w połączeniu z utworem "I Need a Hero" Bonnie Tyler. Występ, przygotowany przez Ewę Roguską i Oksanę Żochowską, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Następnie na scenie pojawili się lokalni artyści, którzy zaprezentowali wiązanki przebojów o kobietach oraz utwory z repertuaru Adolfa Dymszy. Publiczność miała również okazję wziąć udział w biesiadnym śpiewie, do którego zachęcali wykonawcy w ludowych strojach.

W przerwie koncertu Waldemar Skurzyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej, poprowadził skróconą wersję konkursu "Jaka to melodia?".

Następnie na scenie pojawili się młodzi artyści. "Dla Elizy" wykonał Szymon Kacpura, a Tomasz Młyński z Antonim Wujkiem zaśpiewali piosenkę "Anna Maria" i doskonale wszystkim znany utwór "Najpiękniejsze są Polskie dziewczyny". Część artystyczna młodzieży zakończyła się wspólnie wykonaną piosenką "Ramię w ramię" z repertuaru Viki Gabor i Kayah.
REKLAMA


Kolejnym punktem programu był konkurs, w którym uczestniczki z zawiązanymi oczami rozpoznawały przedmioty z damskich torebek. Nagrody dla zwyciężczyń wręczali wójt Dariusz Rafalik i sekretarz Cezary Pietrzak.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs literacki "Kobiety o mężczyznach - mężczyźni o kobietach". Nagrodzono 11 osób, w tym 8 kobiet i 3 mężczyzn. W kategorii 13-15 lat pierwsze miejsce przyznano Amelii Zawistowskiej, drugie - Amelii Malec, trzecie zajął Paweł Czarnomysy. W kategorii 16-19 lat pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Zadrożnej, a drugie Jakubowi Dziewulskiemu. Natomiast w kategorii dorosłych pierwsze miejsce zajęła Anna Jackowska, drugie - Milena Sienicka, trzecie - Aleksandra Mikołajczyk. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Antoniak, Alina Osip i Agnieszka Wróblewska. Nagrody wręczyli wójt Dariusz Rafalik i dyrektorka biblioteki Bożena Lińska.

Na tym prezenty się nie zakończyło. Odbyło się losowanie szczęśliwych karnetów, w którym pięć pań otrzymało upominki od wójta i sekretarza gminy oraz vouchery do lokalnych salonów piękności.

Następnie publiczność miała okazję obejrzeć muzyczny spektakl, pełen humoru i wdzięku, z udziałem Moniki Darii Gawrońskiej, Ryszarda Nowaczewskiego i Andrzeja Wojdy. Waldemar Skurzyński zadedykował wszystkim kobietom wiersz "Dziewczyna z koszem róż".

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Sto lat" oraz degustacją okolicznościowego tortu. I Gminny Dzień Kobiet w Małkini Górnej okazał się wydarzeniem, pełnym muzycznych doznań, radości, wzruszeń i oryginalnych pomysłów, które pozostanie w pamięci uczestników.



Zobacz również

Najlepsi tancerze w akcji! Ostrowski Styl 2025 dostarczył niezapomnianych wrażeń (zdjęcia, wideo)

11 marca 2025, Kacper Jaworowski

Energia, rytm i niezapomniane emocje - to wszystko towarzyszyło uczestnikom i widzom tegorocznej edycji "Ostrowskiego Stylu". Festiwal tańca w Ostrowi Mazowieckiej ponownie udowodnił, że pasja i talent potrafią stworzyć wyjątkowe widowisko.

Dzień Kobiet w rytmie polki, walca i tanga (zdjęcia, wideo)

11 marca 2025, Kacper Jaworowski

W Ostrowi Mazowieckiej odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, który zgromadził setki uśmiechniętych pań. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "BezWianka", a publiczność mogła podziwiać zarówno tańce ludowe, jak i szlagiery okresu międzywojnia.

Obchody Dnia Kobiet w Broku. Święto kobiecości i historii (zdjęcia)

11 marca 2025, UMiG Brok, red. Elżbieta Krajewska

W Broku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Mieszkańcy mieli okazję obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć zatytułowaną "Brokowskie Kobiety". Wystąpił zespół No Name, a wszystkie przybyłe panie otrzymały kwiaty.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]