KS Ostrovia. Wyniki XII Kolejki LO. Lider pokonany!

Dodano: 15 maja 2007 08:57, Autor: KS Ostrovia

To był rzeczywiście mecz na szczycie. Wysoki poziom, wielu kibiców w tym około 150 osobowa grupa z Ostrowi oraz ogromna porcja emocji, tak w największym skrócie można powiedzieć o sobotnim spotkaniu. Dla nas co najważniejsze, że mecz zakończył naszym zwycięstwem, dzięki czemu dalej walczymy o awans do Mazowieckiej Ligi Seniorów.
Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Groźnie strzelał A. Piechociński, ale piłkę sparował Rafał Rakowiecki, a następnie wybili ją nasi obrońcy. Chwile potem dobra akcja naszego zespołu. Po dośrodkowaniu z prawej strony w dobrej sytuacji znalazł Tomek Rępa, ale po jego strzale głową, piłka przeszła nad poprzeczką.
W 14 minucie dobra akcja gospodarzy. Po dośrodkowaniu piłkę w okolicach pola karnego otrzymał P. Olszewski, który lekkim technicznym strzałem próbował zaskoczyć Rakowieckiego. Na szczęście piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. Nasz zespół odpowiedział akcją w 22 minucie. Tym razem pokazał się Robert Wilczewski, który otrzymał piłkę w polu karnym i szybko skierował ją w stronę bramki Kokosińskiego, który jednak pewnie futbolówkę obronił. Do końca pierwszej połowy gra z obu stron była otwarta, ale żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji dającej możliwość zmiany wyniku.
W drugiej odsłonie lekko zarysowała się przewaga naszego zespołu. Nasi zawodnicy dłużej byli przy piłce, ale brakowało ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Gospodarze bardziej skupili się na obronie własnej bramki, szansy szukając w kontrataku. I taka taktyka mogła im przynieść bramkę w 62 minucie. Znów pokazał się Olszewski, który otrzymał dokładne podanie z lewej strony i mocno strzelił w kierunku bramki Rakowieckiego. Na nasz szczęście piłka odbiła się od porzeczki i wyszła w pole. W 78 minucie nastąpiła akcja, która rozstrzygnęła losy spotkania. Kapitalna wymiana piłki między Sławkiem Różańskim i Pawłem Krajewskim, zakończona dośrodkowaniem tego pierwszego, otworzyła drogę do bramki Piotrkowi Niwińskiemu, który skierował piłkę do pustej bramki. 1:0 i szał radości na trybunach wśród naszych kibiców. Teraz należało utrzymać wynik do końca. I to się udało, choć gospodarze mocno starali się odwrócić losy spotkania, ale praktycznie raz w 88 minucie po rzucie wolnym z 25 metrów byli bliscy doprowadzenia do wyrównania.
Zwycięstwo w Przasnyszu dalej podtrzymuje nadzieje na sukces naszego zespołu jakim byłby bądź bezpośredni awans lub gra w barażach. Ale przede wszystkim do końca swoje mecze musi wygrać nasz zespół, a potem możemy liczyć na potknięcia rywali.

MKS Przasnysz - Ostrovia Ostrów Maz. 0:1 (0:0)
Bramka:
P. Niwiński 79'
MKS Przasnysz: Kokosiński - Korytowski, Kostrzewa, Kowalski, Burdach, Gwiazda (60' Przebierała), Golian, Borzym (68' Zalewski), Grabowski (60' Korotko) - Olszewski
Trener: Z. Muziński
Ostrovia: R. Rakowiecki - W. Syposz, P. Śledziński, M. Kacprzak, Ł. Nienałtowski, M. Żyznowski (70' A. Maliszewski), R. Wilczewski (80' R. Świercz), P. Niwiński S. Różański, P. Krajewski, T. Rępa (90' P. Tyl)

• Pary XXIII kolejki (19/20.05. 2007)
    Ostrovia Ostrów Maz - Korona HID II Ostrołęka ==> Stadion MOSiR, 19.05.2007 r. sobota godzina 15.00
    Gladiator Słoszewo - Błękitni Raciąż
    GKS Strzegowo - Makowianka Maków Maz
    Korona Szydłowo - Wieczfnianka Wieczfnia
    Sona Nowe Miasto - Wkra Bieżuń
    MKS II Mława - Orlęta Baboszewo
    Gwar Pawłowo - MKS Przasnysz

88 min strzał Olszewskiego

Tego jeszcze nie było. W Przasnyszu na meczu Ostrovii zjawiło około 150 kibiców głośno wspierających nasz zespół. Jak powiedzieli nasi piłkarze, na boisku czuli się tak, jakby grali w Ostrowi. Wielkie podziękowania zatem za wspaniały doping i czekamy na więcej.