KS Ostrovia. Wyniki XXIII Kolejki LO. Derby regionu dla Ostrovi

Dodano: 22 maja 2007 17:43, Autor: KS Ostrovia

Kolejny mecz i kolejne trzy punkty dla naszego zespołu, choć rywal nie należał do słabych, jak sugeruje jego pozycja w tabeli. A zaczęło się od szybkich ataków naszych zawodników, którzy już po kwadransie mogli zdobyć przynamniej jedną bramkę. Ale zarówno strzały P. Niwińskiego jak i T. Rępy bezbłędnie bronił Stepczyński. W 21 minucie po dalekim wykopie bramkarza Korony, z piłką minął się M. Kacprzak i dwóch zawodników gości znalazło się przed Rafałem Rakowieckim. Na nasze szczęście piłka po strzale jednego z nich uderzyła w słupek i wyszła w pole. Kilka chwil potem w końcu piłka znalazła drogę do bramki gości. Sławek Różański idealnie podał do T. Rępy, a ten spokojnie przelobował Stepczyńskiego.
Do końca pierwszej polowy wynik nie uległ zmianie, choć kolejnych okazji na zmianę wyniku nie brakowało. Początek drugiej polowy bardzo przypominał pierwsze 45 minut. Dalej inicjatywę miał nasz zespół, a goście czekali na udaną kontrę. Znów było kilka dobrych akcji, ale brakowało wykończenia. Dopiero w 64 minucie po zagraniu z lewej strony Marka Żyznowskiego do P. Niwińskiego, ten drugi minął bramkarza Korony i strzałem z ostrego konta podwyższył wynik na 2:0. Od go momentu więcej inicjatywy zaczęli przejawiać goście. Jednak ich otwarta gra spowodowała, że nasi zawodnicy co raz łatwiej dochodzili do sytuacji bramkowych. Szkoda tylko, iż z wielu dobrych akcji, nasz zespół wykorzystał tylko jedną w 81, kiedy to pojedynek z golkiperem Korony wygrał szesnastoletni Albert Maliszewski, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Ostrovia Ostrów Maz. - Korona HiD II Ostrołęka 3:0 (1:0)