KS Ostrovia. Wysoka wygrana. Po 2 latach znowu w MLS-ie

Dodano: 17 czerwca 2007 07:34, Autor: KS Ostrovia

Po dwóch latach gry w lidze okręgowej, piłkarze Ostrovii powrócili do Mazowieckiej Ligi Seniorów. Po rundzie jesiennej grając wszystkie spotkania na wyjeździe zajmowali dopiero 9 miejsce. Wiosną wykorzystali atut własnego boiska oddając w trzynastu meczach tylko dwa punkty, po remisie z Wieczfnianką Wieczfnia, a to wystarczyło by odrobić straty i awansować do grona piątoligowców.
Sobotnie spotkanie z rezerwami MKS-u Mława zespół Ostrovii rozpoczął od szybkich ataków. Młoda drużyna gości długo skutecznie się broniła mając w kilku momentach wiele szczęścia, bo sytuacji na zdobycie pierwszej bramki nie brakowało. Dopiero w 28 minucie po dośrodkowaniu Sławka Różańskiego celnym strzałem głową popisał się Piotrek Niwiński, otwierając wynik. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Po przerwie znów zespół Ostrovii ruszył do zdecydowanych ataków. W efekcie w ciągu trzech minut rozstrzygnęły się losy spotkania. Najpierw w 47 minucie po rzucie rożnym przewrotką drugiego gola zdobył P. Niwiński, a chwilę potem wynik podwyższył Tomek Rępa, dobijając piłkę, którą odbił bramkarz gości po strzale Pawła Krajewskiego.
W ostatnich minutach meczu honorowego gola zdobyli po szybkiej kontrze goście, a chwile później T. Rępa idealnie dośrodkował do Alberta Maliszewskiego, który strzałem z powietrza ustalił wynik spotkania. Po ostatnim gwizdku sędziego były głośne brawa od kibiców, chóralne sto lat, no i oczywiście szampan.
Powiedzieli po meczu:
Sławek Różański (grający trener): "Bardzo się cieszę z awansu. Jest to sukces nas wszystkich. Zawodników, działaczy, sponsorów i przede wszystkim kibiców, którzy tak licznie zaczęli przychodzić na mecze. Tak właściwie to zdarzył się cud, bo przed rundą wiosenną nikt chyba nie myślał, że odrobimy tak duże straty. Cieszy mnie, że awans wywalczyliśmy w dobrym stylu. Udowodniliśmy, że w Ostrowi można stworzyć dobry zespół, który myślę poradzi sobie spokojnie w wyższej lidze. "
Michał Kacprzak (kapitan drużyny): "Jak każdy chyba z nas bardzo się cieszę z awansu. Dwanaście zwycięstw i tylko jeden remis świadczy, że awans nam się należał. Na początku rundy myśleliśmy przede wszystkim o tym, by pokazać dobrą grę przyciągając w ten sposób jak najwięcej kibiców na stadion. To się udało z nadmiarem. Stworzyła się ciekawa drużyna, która myślę, że także w MLS-e może należeć do grona zespołów należących do czołówki ligi."

Ostrovia Ostrów Maz. - MKS II Mława 4:1 (1:0)
P. Niwiński 26', 47', T. Rępa 50', A. Maliszewski 85'
Ostrovia: R. Rakowiecki - W. Syposz, Ł. Nienałtowski, M. Kacprzak, P. Śledziński (65' P. Krzak), M. Żyznowski (65' P. Tyl), S. Różański (56' R. Świercz), R. Wilczewski, P. Krajewski (53' A. Maliszewski), P. Niwński, T. Rępa
Trener: Sławomir Różański
Widzów: około 500
Zawodnik meczu: Piotrek Niwiński