Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z dofinansowaniem na projekt "Hejt nie klika"

Dodano: 6 czerwca 2025 09:12, Autor: MBP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Do realizacji projektu zaangażowane zostaną szkoły podstawowe i średnie z Ostrowi Mazowieckiej, a także Młodzieżowa Rada Miasta.
REKLAMA



Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej z radością ogłosiła pozyskanie dofinansowania na realizację nowego projektu społecznego pt. "Hejt nie klika". Inicjatywa ta ma na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez młodzież oraz promowanie higieny cyfrowej i pozytywnej komunikacji online.

Projekt "Hejt nie klika" jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi boryka się młodzież w Ostrowi Mazowieckiej -- izolację społeczną, trudności w koncentracji oraz wzrost poziomu stresu, będące skutkiem nadmiernego używania smartfonów i obecności w sieci. Działania w ramach programu mają na celu wzmacnianie dobrostanu psychicznego i cyfrowego młodych ludzi poprzez rozwijanie kompetencji w zakresie zarządzania czasem online oraz świadomego korzystania z internetu.

W ramach projektu przewidziano szereg aktywności:

warsztaty tematyczne dotyczące hejtu, mindfulness i planowania czasu spędzanego w sieci,

interaktywną grę typu escape room, angażującą uczestników w kreatywny sposób,

kampanię społeczną "Posłuchaj, Zrozum, Zapytaj", skierowaną do rodziców, która ma pomóc im lepiej rozumieć cyfrowe potrzeby i problemy swoich dzieci,

opracowanie Kodeksu Pozytywnej Komunikacji oraz zbioru zasad SMART Rules, promujących świadome i bezpieczne korzystanie z internetu.

Do realizacji projektu zaangażowane zostaną szkoły podstawowe i średnie z Ostrowi Mazowieckiej, a także Młodzieżowa Rada Miasta. Dzięki temu działania będą miały szeroki zasięg i realny wpływ na społeczność lokalną.


źródło: MBP

Zobacz również

Ostrów Mazowiecka z dofinansowaniem na rozwój lokalnych inicjatyw (zdjęcia)

31 maja 2025, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Umowy o dofinansowanie ważnych inicjatyw społecznych zostały podpisane. Dzięki przyznanym środkom, miasto zrealizuje trzy kluczowe projekty.

45-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

30 maja 2025, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej, red. Elżbieta Krajewska

Szkoła obchodziła jubileusz - święto tradycji, wspomnień i wdzięczności.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Ostrowi Mazowieckiej. Nowy etap inwestycji miejskich (zdjęcia)

29 maja 2025, ZGK Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zakończyło się postępowanie przetargowe, którego celem było wyłonienie wykonawcy dwóch zadań związanych z modernizacją sieci ciepłowniczych w mieście.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Pokusa Street Food

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]