Siła słowa nie zna godziny. Ostrowska Noc Debaty (zdjęcia)

Dodano: 16 czerwca 2025 09:20, Autor: Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

W wydarzeniu młodzież ze szkół Ostrowi Mazowieckiej i okolic udowodniła, że argumentacja i siła słowa mają moc o każdej porze.
REKLAMA





Ostrowska Noc Debaty trwała do późnych godzin nocnych, a mimo wybicia północy, zapał uczestników nie gasł ani na moment. W tym wyjątkowym wydarzeniu, łączącym intelektualną rywalizację z pasją do dialogu, młodzież ze szkół Ostrowi Mazowieckiej i okolic udowodniła, że argumentacja i siła słowa mają moc o każdej porze.

W debatach udział wzięli uczniowie:

Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej

Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Szkoły Podstawowej w Komorowie

Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

Z dużym zaangażowaniem i odwagą podejmowali oni tematy wymagające logicznego myślenia, szybkiego reagowania i kultury dyskusji - a wszystko to... w środku nocy.

Atmosfera wydarzenia była luźniejsza niż na oficjalnych turniejach, jednak nie brakowało pasji, emocji i intelektualnych wyzwań. Publiczność mogła obserwować prawdziwe słowne potyczki, które dostarczały zarówno refleksji, jak i inspiracji.

Ogromne podziękowania należą się:

Sędziom z Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce - za wsparcie merytoryczne i obecność podczas debat

Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika - za gościnność i udostępnienie przestrzeni do organizacji wydarzenia

Ostrowska Noc Debaty to nie tylko wydarzenie - to dowód na to, że młodzież potrafi angażować się w poważne tematy i tworzyć nową jakość kulturalno-edukacyjną. Organizatorzy i uczestnicy mają nadzieję, że stanie się ona nową, inspirującą tradycją na mapie lokalnych inicjatyw.









Zobacz również

Z sercem przy pacjencie. Powiatowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

14 czerwca 2025, Kacper Jaworowski

Obecne przy narodzinach i w ostatnich chwilach życia - pielęgniarki i położne towarzyszą pacjentom w najważniejszych momentach. Podczas powiatowej uroczystości oddano im hołd słowem, muzyką i wdzięcznością.

Dni Ostrowi Mazowieckiej 2025 zainaugurowane. Za nami pierwszy dzień miejskiego święta (zdjęcia)

14 czerwca 2025, Kacper Jaworowski

Od sportowych pokazów i rywalizacji o Puchar Burmistrza, aż po wieczorne koncerty gwiazd. Pierwszy dzień obchodów 21. Dni Ostrowi Mazowieckiej obfitował w atrakcje dla każdego.

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2025" garnizonu mazowieckiego. Triumf patrolu z Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

14 czerwca 2025, KWP Radom, red. Elżbieta Krajewska

Mazowieccy policjanci wyłonili najlepszy patrol roku. Najlepszy strzelec ponownie z Ostrowi.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]