Wakacyjne Wedrówki z Kubusiem Puchatkiem

Dodano: 9 lipca 2007 12:07, Autor: Miejski Dom Kultury


Zapraszamy na spotkanie z bohaterami książek Alana Alexandra Milne'a (1882 - 1956) „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. Bohaterami tych opowieści są zwierzęta-zabawki, grono „przyjaciół” Krzysia z tytułowym misiem na czele i towarzyszącym mu jak cień Prosiaczkiem. Obok nich świat ten zaludniają: Królik, jego krewni i znajomi, Sowa Przemądrzała, o dyskusyjnej umiejętności pisania i czytania, Mama Kangurzyca z Maleństwem, wieczny malkontent - osioł Kłapouchy, a także później przybyły rozbrykany Tygrysek. Przygody, jakie stają się ich udziałem w Stumilowym Lesie, noszą często fantastyczny charakter, łącząc elementy realiów życia codziennego dziecka z grą czystej wyobraźni. Tak jest w przypadku „przeprawy na Biegun Północny” - odkrywcą „bieguna”, pozostałości po koniu na biegunach, zostaje Kubuś Puchatek. Kubuś jest poetą, pisze mruczanki, ale uchodzi za zwierzątko o małym rozumku, choć to właśnie on najczęściej wyraża najważniejszy sens opowiastek, składających się na tę powieść: sławi przyjaźń, odwagę, przezorność, radość życia. Beztroska atmosfera tych książek, serdeczne związki Krzysia z jego małymi przyjaciółmi, przemawiają z taką samą siłą do dzisiejszego czytelnika, z jaką zdobyły serca pierwszych odbiorców przed ponad pół wiekiem. Integralną częścią obu książeczek o Puchatku są ilustracje Ernesta Sheparda, wyobrażające bohaterów opowieści Milne'a. Czytelnik tych książek wie, że tu nic przykrego po prostu nie może się zdarzyć. Niespodzianki mogą być tylko przyjemne. To zresztą jedna z osobliwości tej książki. Nie ma w niej konfliktów, niebezpieczeństw, lęku (...). Książki Milne'a ukazują dzieciństwo naprawdę szczęśliwe. Autor obserwuje świat Krzysia z czułością i zrozumieniem, ale sam znajduje się poza jego granicami. Jako dorosły może snuć opowieści, nie ma jednak wstępu do Lasu (Jolanta Hartwig-Sosnowska).

Zapraszamy wszystkie chętne do zabawy dzieci na cykl wakacyjnych spotkań z grami, zabawami, konkursami i piosenkami związanymi z postacią Kubusia. Pierwsza wędrówka już jutro tj.10. lipca, a potem co dwa tygodnie: 24. lipca oraz 7. i 24. sierpnia o godz. 11:00 na placu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]