Pomoc dla szpitala

Dodano: 22 lipca 2007 00:18, Autor: Urząd Miasta


Burmistrz Mieczysław Szymalski pozytywnie ustosunkował się do prośby dyrekcji ostrowskiego szpitala, o pomoc w zakupie sprzętu medycznego kolonoskopu, którego szacunkowa wartość waha się w granicach 100 – 120 tysięcy złotych.
Podjęte zostaną działania, by wygospodarować z budżetu miasta potrzebną kwotę, tak by umożliwić Radzie Miasta podjęcie ostatecznej decyzji o wsparciu szpitala w zakupie potrzebnego sprzętu. Kolonoskop pozwala na wykonanie badania umożliwiającego wykrycie ewentualnych zmian, takich jak owrzodzenie, uchyłki oraz polipy, których usuniecie w przyszłości zapobiegnie rozwojowi raka jelita grubego. W trakcie badania jest możliwe usuwanie polipów średnicy do 1 cm, przy pomocy sprzężonych z kolonoskopem mikroskopijnych narzędzi operacyjnych. Tego typu niezłośliwe polipy dość często występują u osób w wieku powyżej 50 roku życia, a ich usunięcie w trakcie badania jest zwykle mało obciążającym zabiegiem ambulatoryjnym. Obecnie pacjenci hospitalizowani w naszym szpitalu, przewożeni są na tego typu badania do Łomży.
Ponadto decyzją burmistrza wsparto wyposażenie komendy policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz ostrowskiego szpitala w nowoczesny sprzęt komputerowy, przekazując w użyczenie nowo zakupione komputery wraz z oprogramowaniem.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]