Edukacja z poczuciem historii. Szkoła w Komorowie łączy naukę z pamięcią narodową (zdjęcia)

Dodano: 10 września 2025 06:00, Autor: SP Komorowo, red. Kacper Jaworowski

Inauguracja roku szkolnego 2025/2026 w Publicznej Szkole Podstawowej w Komorowie to nie tylko początek lekcji, ale także lekcja historii. W dniu pierwszego dzwonka uczniowie uczcili 86. rocznicę wybuchu II wojny światowej, potwierdzając, że szkoła nosząca imię oficera wojskowego traktuje patriotyzm jako fundament wychowania.
Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment - czas nowych nadziei, marzeń i wyzwań. W Publicznej Szkole Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie dzień ten przeżywany jest z szczególną powagą i ciepłem. 1 września 2025 placówka otworzyła swoje drzwi na nowy rok edukacyjny 2025/2026, witając uczniów, nauczycieli i rodziców uroczystym apelowym rozpoczęciem.

Już od samego rana szkoła wypełniła się kolorami galowych strojów i promiennymi uśmiechami. Uczniowie od najmłodszych - z oddziału przedszkolnego - po starszaków z klas VIII, przybyli do szkoły pełni oczekiwań. Wraz z nimi całe grono pedagogiczne, dyrekcja oraz rodzice, którzy nie mogli przegapić symbolicznego początku nowej edukacyjnej przygody.

Ceremonię otworzył dyrektor szkoły Jacek Stachacz, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych. Szczególnie ciepłe słowa skierował do najmłodszych, uczniów klas pierwszych i przedszkolaków, dla których ten dzień był prawdziwym przełomem: pierwszym krokiem w świat wiedzy, przyjaźni i szkolnych tradycji.
REKLAMA


- Życzę każdemu z was - uczniom - by ten rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz doświadczeń, które pomogą wam się rozwijać nie tylko jako uczniowie, ale przede wszystkim jako ludzie - podkreślił dyrektor, podkreślając wagę osobistego rozwoju obok osiągnięć akademickich.

Uroczystość miała również wymiar historyczno-patriotyczny. W trakcie apelu kadra pedagogiczna i uczniowie uczcili 86. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Chwila refleksji, wspólne śpiewy i przemowy miały na celu uświadomienie młodym pokoleniom ogromnego znaczenia tragicznej strony historii. Tragicznej nie tylko dla Polski, ale dla całego świata.

Szkoła w Komorowie, nosząca imię oficera i bohatera, płk. dypl. Ludwika Bociańskiego, ma wojskowe korzenie. Dlatego takie rocznice nie są tylko formalnością, lecz żywą częścią szkolnej tożsamości. Przeżywane są podwójnie, z szacunkiem dla przeszłości i odpowiedzialnością za przekazywanie jej wartości przyszłym pokoleniom.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały panie Joanna Pianko i Wioletta Kosińska, które zadbały o to, by ceremonia przebiegła płynnie, godnie i z należytą uwagą dla każdego szczegółu. Ich zaangażowanie sprawiło, że nawet najmłodsi uczniowie poczuli się bezpiecznie i ważni w tym wyjątkowym dniu.


Zobacz również

Podwójne święto w ostrowskiej "Dwójce". Nowy rok szkolny i jubileusz Doroty Brzostek (zdjęcia)

8 września 2025, UM Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Dorota Brzostek, dyrektorka SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, podczas inauguracji roku szkolnego 2025/2026 odebrała gratulacje z okazji 40-lecia pracy zawodowej. Uroczystość połączono z uczczeniem 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie uczestniczyli w fascynującym wykładzie o lotnictwie (zdjęcia)

5 września 2025, CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie, red. Elżbieta Krajewska

Dzień pełen lotniczych wrażeń. Uczniowie CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie na wyjątkowej lekcji w Grądach.

Nowe twarze i nowe wyzwania. Inauguracja roku szkolnego w ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

1 września 2025, Kacper Jaworowski

Początek roku szkolnego 2025/2026 w ZSCKR w Starym Lubiejewie przyniósł nie tylko powitanie pierwszoklasistów, lecz także zmiany w kadrze kierowniczej. Z kolei uczniowie przypomnieli wydarzenia 1 września 1939, kiedy wojna przerwała edukację ich rówieśników. Dziś społeczność szkoły wita nowy rok z refleksją, ale i z optymizmem.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pokusa Street Food

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

TAXI OSOBOWE VIP

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]