Samorząd i drogowcy o S. Duboisa. Rozważana zmiana przejścia (zdjęcia)

Dodano: 18 września 2025 06:47, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Władze powiatu, drogowcy i dyrektorzy szkół omówili możliwe korekty organizacji ruchu na DW627. Proponowane zmiany mają chronić pieszych i ułatwić komunikację na ul. S. Duboisa, w rejonie skrzyżowań z ulicami R. Rubinkowskiego i T. Kościuszki.
W związku z trwającym remontem drogi wojewódzkiej nr 627 w Ostrowi Mazowieckiej - ul. S. Duboisa ponownie analizowane były warunki bezpieczeństwa ruchu w rejonie skrzyżowań z ulicami R. Rubinkowskiego i T. Kościuszki.

Szczególnie dotyczy to poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszego, w tym uczniów szkół ponadpodstawowych - Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego.

Obecnie przejście dla pieszych na ul. S. Duboisa, przy ul. R. Rubinkowskiego, usytuowane jest niefortunnie na łuku drogi, co podnosi ryzyko kolizji drogowych. Dodatkowym źródłem ryzyka na S. Duboisa jest ruch pieszy młodzieży wyżej wymienionych szkół do i ze sklepu Biedronka oraz przystanku autobusowego na ul. Małkińskiej.

Aby poprawić warunki bezpieczeństwa, w tym widoczność pieszych, wstępnie ustalono, że Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadzi ponowną analizę możliwości przeniesienia przejścia dla pieszych z łuku drogi w kierunku ronda.
REKLAMA


Usprawni to wyjazd pojazdów z ul. R. Rubinkowskiego w kierunku centrum miasta oraz umożliwi pieszym bezpieczne przejście do sklepu.

Kolejnym pozytywnym elementem ewentualnej zmiany organizacji ruchu będzie skierowanie młodzieży idącej z dworca autobusowego na przejście przy ul. T. Kościuszki, wyposażone w sygnalizację świetlną, co poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W konsultacjach wzięli: udział starosta ostrowski Jerzy Bauer, wicestarosta Bartłomiej Pieńkowski, dyrektorka wydziału inwestycji i zamówień publicznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Urszula Waniewska, dyrektor rejonu drogowego Wegrów - Siedlce Mazowieckiego Zarządu Dróg Tomasz Grzechnik, kierownik budowy Rafał Śledziński oraz dyrektor "Rubinka" Piotr Siwek.

Wnioski z ponownej analizy mają pomóc w podjęciu decyzji dotyczących ewentualnej zmiany organizacji ruchu, tak aby codzienne dojście do szkoły, sklepu i komunikacji było bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników drogi.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Rusza przebudowa drogi powiatowej w gminie Andrzejewo

11 września 2025, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Władze powiatu ostrowskiego podpisały umowę na przebudowę fragmentu drogi nr 2602W. Inwestycja warta ponad 777 tys. zł ma zakończyć się w listopadzie br.

Bezpieczna droga do szkoły. Policyjne kontrole w Ostrowi Mazowieckiej

27 sierpnia 2025, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie wracają, a znaki nie wszędzie gotowe. Bilans akcji to m. in. brak tabliczki T-27 i starte przejścia dla pieszych. Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu w rejonie szkół, zwłaszcza rano i po południu.

Wkrótce rozpocznie się remont DW627 w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawdź, jak ominąć utrudnienia

15 lipca 2025, Kacper Jaworowski

Blisko 2 kilometry drogi wojewódzkiej nr 627 w Ostrowi Mazowieckiej przejdą gruntowny remont. Prace ruszają już w wkrótce, a kierowcy powinni zapoznać się z nowym oznakowaniem i trasami objazdów, by uniknąć korków i niepotrzebnych nerwów.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Pokusa Street Food

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]