Nowy budynek mieszkalny. TBS buduje

Dodano: 19 września 2007 10:21, Autor: Urząd Miasta


Przy ulicy Kościuszki (między Ekonomikiem a Stokrotką) rozpoczęły się prace przygotowawcze pod nową inwestycję. Do końca przyszłego roku powstanie tutaj nowy budynek mieszkalny. Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego.


6. września w siedzibie TBS-u podpisana została umowa na wybudowanie 28 mieszkaniowego budynku mieszkalnego. Ze strony Towarzystwa podpisał ją prezes Adam Rukat. – Jest to uwieńczenie dwuletnich zabiegów o rozpoczęcie tej inwestycji. Procedura była długa, gdyż ubiegamy się o kredyt z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego – mówi prezes. Zarząd TBS-u już w roku 2005 złożył wniosek o zakwalifikowanie się do promesy. Po pozytywnym jego rozpatrzeniu, złożony został wniosek o przyznanie promesy, a po jej uzyskaniu można było wystąpić do banku o kredyt. Do tego potrzebna była umowa z wykonawcą. Do budowy bloku wybrano firmę ABC z Ostrołęki i to z nią podpisana została wspomniana umowa. – ABC zajmuje się budownictwem od roku 2002. Jesteśmy młodym przedsiębiorstwem ale coraz bardziej znanym – mówi Arkadiusz Tyszka przedstawiciel i współmałżonek właścicielki ABC.


Firma dała się już poznać w powiecie ostrowskim z dobrej strony. Wybudowała piętro szpitala, a także trzy leśniczówki w Bojanach, Grudziach i Nagoszewce. Budowała także budynki mieszkalne w Przasnyszu oraz przedszkole w Izabelinie pod Warszawą. A. Tyszka obiecuje bardzo szybkie tempo prac. – Do końca tego roku wykonamy stan surowy otwarty, a do 10 grudnia 2008 roku oddamy gotowy, wykończony „pod klucz” budynek, aby mieszkańcy mogli spędzić święta już w nowych mieszkaniach – zapewnia Tyszka. W trzypiętrowym budynku będzie 28 mieszkań, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej wskazanej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Iskierka”. Z uwagi na ukształtowanie terenu, od strony ulicy Kościuszki znajdzie się obszerna suterena przeznaczona na lokal usługowy. – Myślę, że to jest dobry dzień dla miasta i TBS-u. Chciałbym podziękować władzom oraz radnym za wsparcie i wierzę, że to budownictwo zacznie się w Ostrowi rozwijać – powiedział obecny przy podpisywaniu umowy przewodniczący Rady Nadzorczej Towarzystwa – Ryszard Mierzejewski.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]