W sobotę, 14 marca 2026 roku, o godzinie 10:31 strażacy zostali zadysponowani do wypadku, do którego doszło podczas prac polowych w pobliżu miejscowości Sulęcin Szlachecki w gminie Stary Lubotyń.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali mężczyznę z poważnym urazem kończyny dolnej. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia oraz udzielili wsparcia zespołowi ratownictwa medycznego podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Ze względu na powagę obrażeń podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po wylądowaniu maszyny medycy przetransportowali rannego mężczyznę drogą lotniczą do szpitala.
W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Lubotyniu i Sulęcinie Szlacheckim. Na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego, załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.






foto: OSP Stary Lubotyń



Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.