Do zdarzenia doszło około godziny 11:50 w Małkinia Górna przy ulicy Kościelnej. Zgłoszenie dotyczyło pożaru nieużytków na terenie jednej z posesji. Ogień objął suchą roślinność, co przy sprzyjających warunkach mogło doprowadzić do jego szybkiego rozprzestrzenienia się. Obok nieużytków rosły tuje, które są łatwopalne, zwłaszcza podczas suszy, gdy ich gałęzie wysychają i zamieniają się w rodzaj "naturalnego lontu". Ze względu na dużą zawartość żywicy i olejków eterycznych, szpaler tui może spłonąć w kilka minut, stanowiąc poważne zagrożenie pożarowe dla budynków.
Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini Górnej. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, zabezpieczając teren oraz zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia na pobliskie zabudowania.
Dzięki sprawnej interwencji sytuacja została szybko opanowana. Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane.
Służby przypominają o zachowaniu ostrożności i niewypalaniu traw, które w okresie wiosennym stanowią częstą przyczynę tego typu zdarzeń.


foto: OSP Małkinia Górna


Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.