"Ekonomik" pożegnał absolwentów w duchu wartości patriotycznych (zdjęcia)

Dodano: 27 kwietnia 2026 06:02, Autor: ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Społeczność szkolna pożegnała tegorocznych absolwentów klas technikum i liceum. Podczas uroczystości, w której uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i służb mundurowych, nagrodzono najlepszych uczniów. Był to dzień podsumowań nie tylko naukowych, ale i artystycznych.
To był dzień pełen refleksji, dumy i symbolicznych podziękowań. W murach Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla abiturientów czterech klas - IV LO, V TSH, V TI oraz V TE. Wydarzenie, połączone z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja, zgromadziło nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także licznych przedstawicieli władz oraz służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem szkolnym, wprowadzeniem pocztu sztandarowego i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Bogusław Konrad, w swoim przemówieniu powitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Dorota Subda, radna rady powiatu Joanna Kukwa, radny sejmiku województwa mazowieckiego Rafał Kowalczyk, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Leszek Falbowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł. insp. Dariusz Bednarczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka Waldemar Wańczyk, reprezentantka 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie mjr Małgorzata Jurasik, a także przedstawiciele instytucji wspierających szkołę, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły oraz rodzice absolwentów.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla najzdolniejszych uczniów. Najwyższym wynikiem w szkole może pochwalić się Wiktor Szczechura z klasy V TI. Absolwent, który uzyskał średnią ocen 5,40, odebrał nagrodę zarządu powiatu z rąk sekretarz powiatu Ewy Suchcickiej. Warto przypomnieć, że Szczechura jest również tegorocznym stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Wyróżnienia trafiły także do innych wybitnych uczennic:
- Katarzyna Bero (V TSH, średnia 5,00) otrzymała nagrodę rady rodziców.
- Oliwia Kurpiewska (V TE, średnia 4,77) została uhonorowana nagrodą prezesa zarządu Banku Spółdzielczego.
REKLAMA


Dyrekcja oraz goście docenili nie tylko wyniki w nauce, ale także sukcesy sportowe, działalność w wolontariacie, samorządzie uczniowskim oraz zaangażowanie w życie artystyczne szkoły.

Szczególne podziękowania skierowano do rodziców. Dyrektor Konrad podkreślił ich nieocenioną rolę w organizacji życia szkoły, w tym przygotowaniu studniówki. Rodzicom najbardziej zaangażowanych uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Głos zabrali również sami uczniowie. Maja Arkiewicz reprezentująca samorząd uczniowski oraz przedstawiciele maturzystów dziękowali gronu pedagogicznemu za lata wsparcia, cierpliwości i nauki dorastania. Słowa uznania popłynęły również w stronę wicedyrektora Krzysztofa Wiśniewskiego oraz przewodniczącego rady rodziców Sebastiana Oczkowskiego.

Uroczystość uświetniły oprawa artystyczna, przygotowana pod kierunkiem Agnieszki Dębek i Moniki Krajewskiej oraz występy muzyczne uczniów. Uroczystość otworzył monolog Adama Czyżewskiego o przemijaniu, a muzyczne tło stanowiły polskie klasyki, takie jak "Nie liczę godzin i lat" czy symboliczne "Ale to już było". Szkoła to nie tylko lekcje i sprawdziany, ale przede wszystkim ludzie, relacje i chwile, które zostają w pamięci na zawsze - wybrzmiało podczas wydarzenia.

Zakończenie roku maturzystów miała także wymiar patriotyczny. Zgodnie z tradycją placówki, pożegnanie połączono z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przypominając młodzieży o wartościach budujących narodową tożsamość w chwili, gdy wkraczają w dorosłe życie.

Przed absolwentami teraz najważniejszy sprawdzian, egzaminy maturalne, do których przystępują z bagażem doświadczeń, wiedzy i najlepszymi życzeniami od całej społeczności szkolnej.


Zobacz również

Moment pełen wzruszeń. Maturzyści z "Rubinka" pożegnali szkolne ławy (zdjęcia)

25 kwietnia 2026, ZS nr 1 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 uroczyście zakończyli rok szkolny. Choć w oczach wielu zakręciła się łza, dominowała duma z osiągniętych sukcesów i gotowość do podjęcia nowych wyzwań, które czekają na nich tuż za progiem szkoły.

Meta czteroletniego maratonu. Maturzyści z "Koperniczka" odebrali świadectwa ukończenia szkoły (zdjęcia)

25 kwietnia 2026, LO Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ponad 200 maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zakończyło naukę. Z nagrodami od powiatu i wsparciem pedagogów, uczniowie przygotowują się teraz do matury.

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Uroczyste zakończenie roku w "Staszicu" (zdjęcia)

25 kwietnia 2026, ZS Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W wydarzeniu, podczas którego wręczono stypendia zarządu powiatu oraz nagrody za wybitne osiągnięcia, wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI OSOBOWE VIP

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]