Lekcja patriotyzmu w Komorowie. Uczniowie uczcili majowe rocznice (zdjęcia)

Dodano: 5 maja 2026 23:23, Autor: SP Komorowo, red. Kacper Jaworowski

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie uroczyście zainaugurowała obchody świąt majowych. W wydarzeniu, które połączyło historię z nowoczesną formą przekazu, wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, harcerze oraz zaproszeni goście.
W przededniu majowych świąt narodowych, 30 kwietnia 2026, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie zorganizowała uroczyste obchody upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski. Akademia, będąca żywą lekcją patriotyzmu, połączyła celebrację 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Pracy. W uroczystości, obok uczniów i grona pedagogicznego, wzięli udział goście honorowi: wójt Waldemar Brzostek oraz radna gminy Grażyna Pieńkowska.

Obchody zainaugurowano na dziedzińcu szkoły, gdzie w asyście harcerzy z 21 GWDH "Plejady" dokonano uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Główna część uroczystości odbyła się w murach placówki i rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Centralnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Marty Frączyk, Mileny Korzeb i Wioletty Kosińskiej. Młodzież w obrazowy sposób przybliżyła tło historyczne wydarzeń z 1791 roku, przeplatając fakty recytacją wierszy oraz wykonaniem tradycyjnych pieśni, w tym m. in. "Witaj majowa jutrzenko".
REKLAMA


Największe emocje wśród zgromadzonej publiczności wzbudził układ taneczny z wykorzystaniem biało-czerwonych barw narodowych. Dyrektor szkoły Jacek Stachacz w swoim wystąpieniu podkreślił, jak istotne jest pielęgnowanie pamięci o symbolach narodowych w budowaniu współczesnej tożsamości młodego pokolenia. Podniosły charakter akademii dopełniła nowoczesna oprawa multimedialna, która sprawiła, że przekaz historyczny stał się niezwykle przystępny dla wszystkich uczestników.

Zwieńczeniem uroczystości był miły akcent integrujący społeczność szkolną, degustacja patriotycznych babeczek przygotowanych przez Sylwię Tyszkę. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczniów, wydarzenie w Komorowie stało się wyrazem współczesnego patriotyzmu, celebrowanego w radosnej i podniosłej atmosferze.


Zobacz również

Historia 18. Pułku Artylerii Lekkiej tematem szkolnych zmagań w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

5 maja 2026, SP nr 4 Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Testy wiedzy, aplikacje mobilne oraz wystawa prac plastycznych złożyły się na program konkursu poświęconego patronowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej. W historycznej rywalizacji wzięli udział uczniowie wszystkich klas, a finał zmagań wyłonił najlepszych znawców dziejów lokalnego pułku artylerii.

Pod znakiem Orła i św. Floriana. Wielkie święto w Zarębach Kościelnych (zdjęcia)

4 maja 2026, UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Barwna defilada, rżenie koni kawalerii i blask strażackich mundurów wypełniły ulice Zarąb Kościelnych. Tegoroczne obchody majowe pokazały, że wartości narodowe i duch sąsiedzkiej pomocy niesionej przez druhów OSP są w tej gminie wciąż silne i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Patriotyczna lekcja historii w SP1 w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

3 maja 2026, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowi Mazowieckiej, red. Elżbieta Krajewska

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie było nie tylko hołdem dla jednego z najważniejszych momentów w historii Polski, ale także poruszającą lekcją patriotyzmu dla uczniów.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]