Nowoczesna strzelnica w Bogutach-Piankach już we wrześniu. Zarząd powiatu wizytuje plac budowy (zdjęcia)

Dodano: 27 maja 2026 06:30, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Zarząd powiatu w Ostrowi Mazowieckiej przeniósł swoje obrady w teren. Wójt Jędrzej Drewnowski zaprezentował radnym i zarządowi ważne dla gminy projekty: od powstającej za miliony złotych strzelnicy, po zrewitalizowane dzięki środkom z Polskiego Ładu obiekty historyczne.
W Bogutach-Piankach odbyło się wyjazdowe posiedzenie zarządu powiatu ostrowskiego. Kluczowym punktem spotkania była wizytacja placu budowy strzelnicy, która ma stać się jedną z najważniejszych inwestycji sportowo-obronnych w powiecie. Obiekt, którego wartość opiewa na blisko 8 mln zł, powstaje dzięki współpracy samorządów, wkład powiatu w przedsięwzięcie wyniósł 2 mln zł. Jeśli prace będą postępować zgodnie z planem, pierwsi pasjonaci strzelectwa skorzystają z obiektu już we wrześniu br.
REKLAMA


Wizyta była również okazją do podsumowania działań związanych z ochroną lokalnego dziedzictwa kulturowego. Wójt gminy Jędrzej Drewnowski wraz z radnym powiatowym Michałem Rutkowskim zaprezentowali efekty rewitalizacji dawnego cmentarza parafialnego. Prace konserwatorskie w tym zabytkowym miejscu zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład. Członkowie zarządu podkreślili, że harmonijne łączenie nowoczesnych inwestycji, takich jak strzelnica, z dbałością o historyczne nekropolie, stanowi fundament zrównoważonego rozwoju.


Zobacz również

Kadeci z "Rubinka" bezkonkurencyjni. Za nami zawody o Puchar Szefa WCR w Wyszkowie (zdjęcia)

24 maja 2026, WCR Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej okazała się bezkonkurencyjna podczas turnieju strzeleckiego z okazji Dnia Kadeta. Wyprzedzając ekipy z Wyszkowa i Nagoszewa, zwycięzcy udowodnili, że są gotowi na rywalizację o najwyższe cele w województwie.

Posiedzenie zarządu powiatu w Bogutach-Piankach. Postępy przy budowie strzelnicy (zdjęcia)

14 września 2025, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Prezentacja postępów przy budowie strzelnicy w Bogutach-Piankach na wyjazdowym posiedzeniu zarządu powiatu ostrowskiego.

Boguty-Pianki. Podpisano umowę na budowę strzelnicy

16 maja 2025, UG Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski

Celem budowy strzelnicy w Bogutach-Piankach, która już wkrótce stanie się nowym centrum szkoleniowym w województwie mazowieckim, jest rozwój kompetencji strzeleckich i proobronnych wśród młodzieży i służb mundurowych. Inwestycja o wartości blisko 8 mln zł zostanie zrealizowana dzięki współpracy samorządów i wsparciu z programu "Polski Ład".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]