Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej może pochwalić się kolejnym znaczącym sukcesem swoich uczniów. Magdalena Sachmata, uczennica kształcąca się na kierunku technik logistyk OPW, zdobyła tytuł Laureatki XI edycji Akademii Przedsiębiorczości Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Akademia Przedsiębiorczości SGGW jest prestiżowym programem edukacyjnym skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych. Realizowana w formule kursu e-learningowego umożliwia uczestnikom rozwijanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, zarządzania i logistyki, a także doskonalenie kompetencji niezbędnych w dalszej edukacji oraz przyszłej karierze zawodowej.
W tegorocznej edycji programu uczestniczyło 25 uczniów Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Nr 1. Od października 2025 roku do maja 2026 roku brali oni udział w wykładach oraz realizowali kolejne moduły dydaktyczne zakończone testami sprawdzającymi zdobytą wiedzę.
Warunkiem ukończenia Akademii było zaliczenie wszystkich testów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów. Kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 19 uczniów, natomiast 14 osób zakwalifikowało się do drugiego etapu programu i przystąpiło do egzaminu finałowego, zdobywając tytuł Finalisty.
Egzamin II etapu Akademii Przedsiębiorczości SGGW charakteryzował się bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Zakres wymaganej wiedzy znacznie wykraczał poza program szkoły średniej i obejmował zagadnienia realizowane na poziomie akademickim.
Największy sukces odniosła Magdalena Sachmata, która uzyskała najwyższy wynik egzaminu finałowego i zdobyła tytuł Laureatki Akademii Przedsiębiorczości SGGW. Osiągnięcie to gwarantuje jej miejsce na jednym z kierunków studiów prowadzonych przez Wydział Ekonomiczny SGGW: logistyce, ekonomii, zarządzaniu, finansach i rachunkowości lub turystyce.
Sukces Magdaleny jest dowodem na to, że systematyczna praca, zaangażowanie oraz ambitne podejście do nauki przynoszą wymierne efekty. Jest również powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Serdecznie gratulujemy Magdalenie, wszystkim finalistom oraz uczestnikom Akademii Przedsiębiorczości SGGW. Życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych, realizacji ambitnych planów oraz satysfakcji z podejmowanych wyzwań.



źródło: Starostwo Powiatowe



Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.