"Jedynka" podsumowała rok szkolny. Uhonorowano najlepszych uczniów i sportowców (zdjęcia)

Dodano: 28 czerwca 2026 07:09, Autor: ZSP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Nagrody dla najlepszych uczniów, wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz wzruszające pożegnanie wieloletniego nauczyciela Zbigniewa Wajszczyka - tak wyglądało uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV-VII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas wydarzenia doceniono także rodziców, członków Samorządu Uczniowskiego i uczniów ze stuprocentową frekwencją.
REKLAMA




Był to czas podsumowań, gratulacji i wzruszeń. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowi Mazowieckiej uroczyście zakończyli rok szkolny uczniowie klas IV-VII. Podczas wydarzenia nagrodzono najlepszych uczniów, wyróżniono laureatów konkursów, młodych sportowców oraz członków Samorządu Uczniowskiego. Szczególnym momentem uroczystości było także pożegnanie wieloletniego nauczyciela Zbigniewa Wajszczyka, który zakończył swoją pracę zawodową.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Agata Bartkiewicz podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za wspólnie przeżyty rok szkolny.

- Za nami miesiące pełne nauki, wyzwań i codziennej pracy. Każdy z Was ma dziś powód do dumy. Sukces nie zawsze mierzy się ocenami. Często jest nim odwaga, by próbować, wytrwałość, by się nie poddawać i gotowość, by każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem - mówiła dyrektor.

Życząc uczniom udanych wakacji, zachęcała ich do rozwijania pasji, odwagi w realizacji marzeń oraz wiary we własne możliwości.

W imieniu burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Huberta Betlejewskiego głos zabrała Katarzyna Krupińska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Urzędu Miasta, odczytując list skierowany do uczniów. Burmistrz pogratulował wszystkim zakończenia kolejnego roku nauki, podkreślając, że sukcesy są efektem systematycznej pracy, wytrwałości oraz wsparcia nauczycieli i rodziców. Życzył również bezpiecznych i pełnych radości wakacji.

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie nagród uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce. W mijającym roku szkolnym tytuł wzorowego ucznia otrzymało aż 126 uczniów klas IV-VII. Najwyższe wyniki osiągnęli Helena Figat i Zofia Milewska z klasy IVa, Amelia Han z klasy Vb, Weronika Glinka z klasy VIc, Mateusz Radecki z klasy VIa oraz Anna Magdaleńska z klasy VIIb. Gratulacje i listy uznania odebrali także ich rodzice.

Podczas uroczystości wyróżniono również uczniów ze stuprocentową frekwencją, laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych oraz młodzież reprezentującą szkołę na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Podziękowania otrzymali także członkowie Samorządu Uczniowskiego za aktywną działalność i organizację wielu szkolnych inicjatyw.

Nie zabrakło także wyróżnień dla uczniów odnoszących sukcesy sportowe. Doceniono ich zaangażowanie, wysokie wyniki oraz promowanie zasad fair play podczas zawodów.

Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie Zbigniewa Wajszczyka, wieloletniego nauczyciela, który zakończył pracę w szkole.

Przez lata był Pan nie tylko nauczycielem, ale również wychowawcą, przewodnikiem i autorytetem dla wielu pokoleń uczniów. Dziękujemy za wiedzę, cierpliwość, życzliwość i wartości, które przekazywał Pan każdego dnia. Pańska praca pozostanie częścią historii naszej szkoły i pamięci wszystkich, którzy mieli szczęście Pana spotkać - mówiła dyrektor Agata Bartkiewicz.

Do podziękowań dołączyła była dyrektor szkoły Ewa Subda, wspominając wieloletnią współpracę oraz wkład Zbigniewa Wajszczyka w rozwój placówki i wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.

Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnił szkolny chór oraz solistki, które wykonały utwory "Nic dwa razy", "Nie bój się chcieć" i "Dzięki, że jesteś", podkreślając wyjątkowy charakter uroczystości.

Na zakończenie dyrektor szkoły życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz wielu chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Po letnim wypoczynku uczniowie wrócą do szkoły z nową energią i gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań.



Zobacz również

Wspólne świętowanie zakończenia roku szkolnego w SOSW w Zuzeli (zdjęcia)

27 czerwca 2026, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli, red. Elżbieta Krajewska

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zuzeli było okazją do podsumowania miesięcy nauki, wręczenia świadectw oraz wspólnego świętowania sukcesów uczniów. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, opiekunowie oraz cała społeczność ośrodka.

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w szkołach Powiatu Ostrowskiego (zdjęcia)

27 czerwca 2026, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Ostatni dzwonek zabrzmiał dziś we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski, oficjalnie kończąc rok szkolny 2025/2026. Uroczystości były okazją do podsumowania osiągnięć uczniów, wręczenia nagród i podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników oświaty. Dla młodzieży rozpoczął się długo wyczekiwany czas wakacyjnego wypoczynku.

Ostatni dzwonek dla ósmoklasistów. Wzruszające zakończenie nauki w "Jedynce" (zdjęcia)

27 czerwca 2026, ZSP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Nagrody za wyniki w nauce i sukcesy sportowe, podziękowania dla nauczycieli i rodziców, występy artystyczne oraz tradycyjny polonez, w takiej atmosferze uczniowie klas ósmych zakończyli naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość była pełna wzruszeń i symbolicznie zamknęła ważny etap w życiu absolwentów.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Kwiaciarnia Orchidea

ul. Stefana Batorego 19
07-300 Ostrów Mazowiecka

Miejsce pełne kwiatów i wyjątkowych dekoracji.

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]