Podnoszenie ciężarów. Medale sztangistek UOLKA.

Dodano: 17 kwietnia 2003 17:02, Autor: Waldemar Konarzewski

Bardzo dobrze wypadły sztangistki z Uczniowskiego - Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego, podopieczne trenera Zygmunta Klepackiego, w rozgrywanych w Hrubieszowie Mistrzostwach Polski LZS-ów do lat 18, zdobywając trzy medale. Złoto w kategorii do 75 kg wywalczyła wynikiem 145 kg (80+65) Magda Orłowska, srebro w kategorii 58 kg z rezultatem 147,5 kg (80+67,5) zdobyła Malwina Rowińska oraz brąz w kategorii 69 kg wynikiem 125 kg (70+55) wywalczyła Aneta Nowak
Dobrze zaprezentował się w Hrubieszowie także Wojciech Kamiński (LKS Ostrowianka). Wychowanek Remigiusza Wasila w kategorii do 56 kg zdobył brązowy medal wynikiem 162,5 kg (72,5+90).
Pozostali ostrowscy zawodnicy i zawodniczki zajęli następujące miejsca:
DZIEWCZĘTA: kat.58 kg - Iwona Piechocka (LKS Ostrowianka) V miejsce - 107,5 kg (47,5+55).
CHŁOPCY: Piotr Rutkowski (LKS Ostrowianka) XIII miejsce - 100 kg (45+55); kat. 69 kg - Maciej Borowy (LKS Ostrowianka) XII miejsce - 180 kg (80+100); kat. 77 kg - Arkadiusz Elert (LKS Ostrowianka) VII miejsce - 210 kg (95+115);
W klasyfikacji drużynowej UOLKA został sklasyfikowany 6 pozycji, natomiast LKS Ostrowianka na miejscu 13.

* W ubiegłym tygodniu podaliśmy wyniki z zawodów strefowych, które były eliminacjami do IX Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży. Dziś podajemy nazwiska zawodników ostrowskich, którzy się na te zawody zakwalifikowali:
DZIEWCZĘTA: (w nawiasie wynik z jakim dany zawodnik (-czka) został zakwalifikowany)
Kat. 58 kg : Malwina Rowińska (UOLKA Ostrów Maz.) - 147,5 kg, Iwona Piechocka (LKS Ostrowianka) - 110 kg
Kat. 69 kg: Aneta Nowak (UOLKA) - 110 kg
Kat. 75 kg: Magdalena Orłowska (UOLKA) 145 kg.