NIE STARZEJE SIĘ TEN, KTO NIE MA CZASU. UTW w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczął rok akademicki 2009/2010

Dodano: 8 października 2009 13:02, Autor: Urszula Równa


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczął Rok Akademicki 2009/2010.
Uroczysta inauguracja odbyła się 05 października 2009 w sali widowiskowo- kinowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.
Twórcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszym mieście jest pani Bożenna Rostkowska dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.
Jak na inaugurację przystało było bardzo uroczyście i serdecznie . Gaudeamus igitur (łac. Radujmy się więc) w wykonaniu kwartetu wokalnego Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania z Białegostoku oraz uroczyste przemówienie dyrektor Bożenny Rostkowskiej rozpoczęło podniosłą chwilę otwarcia Uniwersytetu Trzeciegoo Wieku w Ostrowi Mazowieckiej.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta i licznie zaproszeni goście. W krótkich wypowiedziach, jakie padły z ust Burmistrza Miasta - Mieczysława Szymalskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta - Krzysztofa Laski czuło się ogromną sympatię, wsparcie i szacunek dla studentów - założycieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej.
Wykład wprowadzający o celach i założeniach UTW poprowadziła pani Krystyyna Lewkowicz - tymczasowy koordynator Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku, założyciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów w tejże szkole. Pani profesor wielokrotnie powtarzała studentom, "Niech nigdy nam nie mówią, że jesteśmy na coś za starzy" czy też, że "Marzenia nigdy nie idą na emeryturę - jeśli tylko czegoś bardzo chcemy, można wiele osiągnąć " - czego sama jest żywym przykładem.
Najważniejszy moment każdej inauguracji - immatrykulacja (łac. immatriculare) - uroczystość przyjęcia nowych studentów na I rok studiów był też bardzo szczególny. Studenci z Ostrowi Mazowieckiej, Małkini i Broku (w sumie 45 osób) otrzymali legitymacje.
Po immatrykulacji wykład inauguracyjny z psychologii "KTO JAK NIE MY" wygłosiła pani psycholog Iwona Majewska - Opiełka.
Uniwersytety Trzeciego Wieku od początku swego istnienia działają na rzecz ludzi, bez względu na ich wiek i wykształcenie, którzy już nie pracują zawodowo. Umożliwia starszym ludziom utrzymanie dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. W programie działania jego członkowie uwzględniają oczekiwania i zainteresowania słuchaczy.
W Polsce pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał już w latach 70, a dokładnie w 1975 roku w Warszawie. Pomysłodawcą jego utworzenia była prof. Halina Szwarc. Uniwersytet działa do dziś.
Obecnie w Polsce działa blisko 250 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 25 tysięcy słuchaczy.
Celem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej jest przede wszystkim.
1. Propagowanie wiedzy, kultury i zdrowia oraz idei kształcenia przez całe życie.
2. Umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzenia czasu wolnego.

Studentom UTW serdecznie gratuluję decyzji o podjęciu studiów oraz życzę inspiracji do realizacji zadań czy też marzeń, które teraz stały się możliwe, bo jest na to czas. "Jak dusza chce, ciało da radę".

Kwartet Wokalny Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania z Białegostoku

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bożenna Rostkowska

Profesor K. Lewkowicz, Burmistrz Miasta pan M. Szymalski, Przewodniczący Rady Miasta - pan K. Laska, dyrektor MDK
B. Rostkowska wraz ze studentką UTW

Studenci - Założyciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej


Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]