Koszykarze z "Kopernika" mistrzami powiatu

Dodano: 27 lutego 2010 21:18, Autor: Redakcja

Przez 2 dni lutego na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 rozgrywane były zawody koszykówki chłopców ze szkół średnich z terenu powiatu ostrowskiego. Mecze grano systemem każdy z każdym, 4 kwarty po 7 minut.

Poziom zawodów był bardzo wyrównany o czym świadczą chociażby minimalne różnice punktowe w kilku meczach czy też końcowa tabela. Na 2 spotkania przed zakończeniem rywalizacji pewni ostatniego miejsca mogli być tylko uczniowie Zespołu Szkół z Lubiejewa. W walce o mistrzostwo natomiast nadal liczyły się 3 zespoły.

Spotkanie „Ekonomika” z Małkinią było jednym z najbardziej zaciętych. Ciśnienie trenerom i zawodnikom dodatkowo podnosiły kolejne kontrowersyjne decyzje dyktowane przez sędziów. Ostatecznie wygrali Małkinianie rzucając decydujące punkty już w ostatnich sekundach meczu.

Z walki o złoto odpadli wtedy zawodnicy ZS Nr 2, a o tytule mistrzowskim decydowało bezpośrednie starcie „Rubinka” z „Kopernikiem”. Goście osłabieni kontuzjami po pierwszej połowie prowadzili 11:8, ale już w drugiej kompletnie „odjechali” gospodarzom przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tuż po zawodach odbyło się krótkie podsumowanie, a najlepsze drużyny tradycyjnie udekorowano medalami.