Świetne występy ciężarowców UOLKA w Siedlcach

Dodano: 4 marca 2010 23:56, Autor: Redakcja

Świetnie spisali się w ostatni weekend lutego zawodnicy UOLKA z sekcji podnoszenia ciężarów. Na rozgrywanych w Siedlcach Mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 18 zdobyli 8 medali, a w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce.
Indywidualnie najlepiej w swoich kategoriach wypadli: Marek Sikorski (kat. 56 kg), Anna Krystman (kat. +75 kg) oraz Żaneta Kessler (kat. 69 kg), którzy zdobyli złote medale. Srebro przywieźli Magdalena Pędzich (kat. 63 kg) i Mateusz Pelc (62 kg). Na najniższym stopniu podium stawali natomiast: Martyna Góral (kat. +75 kg), Dominik Mikołajczyk (kat. 69 kg) i Cezary Popławski (kat. 105 kg).
Ponadto trener Zygmunt Klepacki pragnął wyróżnić również innych zawodników, którzy co prawda medali nie zdobyli, ale również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Mianowicie chodzi o: Pawła Brylaka, Mariusza Bartkiewicza, Natalię Gruszczyńską, Amelię Drozd oraz Natalię Konach.

W klasyfikacji drużynowej chłopcy w stawce dziesięciu drużyn zajęli trzecie miejsce za bezkonkurencyjną tego dnia Mazovią Ciechanów oraz Legią Warszawa. Dziewczęta natomiast znalazły się na drugim miejscu ulegając jedynie WLKS Siedlce. Łącznie dało to 77 punktów i drugie miejsce w łącznej klasyfikacji rozgrywek.

Szkoleniowiec był bardzo zadowolony z formy zawodników i z dużym optymizmem czeka na występy swoich podopiecznych na kwietniowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.