Z nieba do piekła

Dodano: 8 kwietnia 2010 14:38, Autor: Redakcja

W zaległym spotkaniu 16. kolejki Ligi Okręgowej Ostrovia podejmowała najlepszą drużynę grupy Ciechanowsko - Ostrołęckiej. Do 85. min. sensacja wisiała w powietrzu. Niestety, każdy mecz piłkarski trwa co najmniej 90 minut, a często nawet dłużej...
Ostrowscy piłkarze nie przestraszyli się faworyzowanego przeciwnika. Od początku ruszyli do ataku i wypracowywali doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Po kwadransie gry spokojnie mogło być już 2:0. W decydujących momentach zabrakło jednak zrozumienia i skuteczności. Goście wyprowadzali od czasu do czasu kontry, które zazwyczaj przerywał gwizdkiem sędzia odgwizdując pozycję spaloną.

Po pół godzinie gry w polu karnym faulowany był Karol Dmochowski. Z jedenastu metrów skutecznie strzelił na 1:0 Arek Ciach. Goście mogli błyskawicznie odpowiedzieć strzałem z rzutu wolnego, ale bardzo dobrze interweniował Aron Jagielskiego. 5 minut później lewym skrzydłem uciekł obrońcom zawodnik w niebieskiej koszulce i tym razem już się nie pomylił, doprowadzając mocnym strzałem do wyrównania.

Po 10 minutach drugiej połowy wychodzącego "sam na sam" Karola Dmochowskiego faulował bramkarz Iskry i arbiter bez wahania wskazał kolejny raz na wapno. Golkiper zrehabilitował się broniąc strzał Arkadiusza Ciacha, ale dobitki Patryka Gromka już nie wyłapał.

W 86. minucie rzut karny dostali przyjezdni. Jagielski wyczuł intencje strzelca, ale nie sięgnął precyzyjnie uderzonej piłki. Ostatnie minuty przyniosły niesamowite emocje. Akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą. Gospodarze mieli jeszcze dwie wyśmienite okazje na uzyskanie prowadzenia. Piłka jednak o centymetry mijała bramkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatniej akcji meczu. Do piłki wrzucanej z narożnika boiska wyskoczył zawodnik Iskry i strzałem głową umieścił ją w okienku bramki Ostrovi. Po tej akcji sędzia zagwizdał w tym meczu po raz ostatni. Piłkarze Henryka Wilczewskiego, mimo dobrej gry nie zdołali zrewanżować się za sierpniową porażkę. Szkoda, bo przynajmniej remis naszym piłkarzom się należał.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Iskra Krasne 2:3 (1:1)

Skład:
Jagielski Aron, Gromek Marcin (92' Zawistowski Paweł), Kacprzak Michał, Zaremba Aleksander, Śledziński Paweł, Gromek Patryk , Różański Sławomir, Wilczewski Robert, Bednarczyk Maciej (82' Śladewski Krystian), Dmochowski Karol, Ciach Arkadiusz

33 min. 1:0 Ciach Arkadiusz k.
40 min. 1:1
55 min. 2:1 Gromek Patryk