Pierwsza kolejka ALPN za nami

Dodano: 6 maja 2010 12:58, Autor: Redakcja

2 maja przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych zainaugurowano kolejny sezon Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.
Jako pierwsi na murawę wyszli piłkarze Elektro-Instalu oraz ZGKiM. Zawodnicy z Kuskowizny po objęciu prowadzenia długo męczyli się chcąc strzelić kolejną bramkę. Z biegiem czasu coraz większą przewagę uzyskiwała "Komunalka" i na kilka minut przed końcem spotkania doprowadziła do wyrównania. Nie dowiozła jednak remisu do końca i w samej już końcówce straciła drugiego gola.

Kiedy w drugim meczu Pierrot prowadził 2:0 wydawało się, że to właśnie on zgarnie 3 punkty. Świetną końcówkę zaliczył jednak beniaminek z Kosewa. Strzelając dwie bramki doprowadził do remisu, a w ostatniej akcji meczu miał nawet szansę na zgarnięcie pełnej puli. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak, naprawiając swój błąd, bramkarz Pierrota.

Łatwe zwycięstwo nad debiutującym w "zakładówkach" Canexpolem odniósł Sokół/Forte. Skutecznością błysnął szczególnie Artur Bandarzy, który jako jedyny w pierwszej kolejce skompletował hat-tricka.

Rozczarowała nieco pierwsza połowa starcia medalistów poprzedniej edycji. Żadna z drużyn nie stworzyła bowiem 100-procentowej okazji do strzelenia gola. Gra ożywiła się po zmianie stron. Z kolejnymi akcjami napierali zawodnicy Rocha Jasienica i dwie z nich zakończyli umieszczeniem piłki w siatce.

W ostatnim meczu B.D. Art mierzył się Jednostką Wojskową. "Zieloni" grając przez cały mecz w 6-osobowym składzie dzielnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Po przerwie jednak szeroka kadra zespołu z Kańkowa osiągnęła przewagę i strzelając 3 bramki, została po pierwszej kolejce wiceliderem tabeli.