Tomasz Rępa zapewnia punkt w starciu z Mławą

Dodano: 14 maja 2010 13:38, Autor: Redakcja

W rozgrywanym 12 maja w Ostrowi zaległym meczu 21. kolejki "Okręgówki" KS Ostrovia mierzyła się z MKS II Mława. Zgromadzeni na stadionie kibice po raz kolejny nie doczekali się zwycięstwa swojej drużyny. Nie można jednak wybrzydzać remisem, który udało się uratować już w doliczonym czasie gry.
Przyjezdni już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak toczącą się wzdłuż pustej bramki piłkę, zawodnik z Mławy uderzył po zewnętrznej stronie słupka. Gola nie zdobyli również w 23. minucie, kiedy strzał z lewej strony dobrze wybronił debiutujący w seniorskiej drużynie Adrian Orłowski. W pierwszej części gry to Ostrowianie grali nieco lepiej i udokumentowali to jedno bramkowym prowadzeniem. Dośrodkowanie w pole karne po rzucie wolnym wykonywanym z prawej strony boiska, na gola zamienił Tomasz Rępa. W okolicach 35. minuty ponownie groźnie atakowali Ostrowianie jednak świetnie bronił golkiper gości.

Co nie udało się piłkarzom z Mławy przed przerwą, wykonali z nawiązką w drugiej odsłonie. Najpierw w 50. minucie po rzucie wolnym i strzale głową doprowadzili do wyrównania, a ok. 80 minuty strzałem z rzutu karnego wyszli na prowadzenie. Sytuacji bramkowych znacznie więcej mieli piłkarze grający w żółto-zielonych strojach. Piłka jednak jak zaczarowana mijała bramkę rywali. Do pustej bramki nie trafił młodszy z braci Gromków, starszy natomiast pięknie uderzył z woleja piłkę, która zatrzymała się tylko na słupku bramki. Kolejna akcja zakończyła się strzałem w poprzeczkę. Na gola przyszło gospodarzom poczekać aż do ostatniej minuty, kiedy wrzucaną z lewej strony piłkę głową wpakował do siatki Tomek Rępa.

W piłce nożnej mówi się, że kiedy nie da się wygrać meczu, trzeba go przynajmniej zremisować. I to nasi piłkarze zrobili. Gdyby jednak skuteczność była w środę nieco lepsza, spotkanie mogło zakończyć się nawet kilku bramkowym prowadzeniem.

Kolejny mecz podopieczni Henryka Wilczewskiego rozegrają już w sobotę 15 maja o godz. 16. Ich rywalem będzie Tęcza Łyse, która zajmuje w tabeli 8. miejsce. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Tęczy. Ostrowscy piłkarze będą mieli zatem dodatkową motywację, aby zdobyć komplet punktów przed własną publicznością.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS II Mława 2:2 (1:0)

Bramki dla KS: Tomasz Rępa 25 min., 93 min.

Skład: Orłowski Adrian, Gromek Marcin, Zaremba Aleksander, Kacprzak Michał (81' Zawistowski Paweł), Śledziński Paweł, Bednarczyk Maciej (46' Mórawski Maciej), Dmochowski Karol, Wilczewski Robert, Gromek Patryk (74' Śladewski Krystian), Ciach Arkadiusz, Rępa Tomasz