Zawodnicy UOLKA dźwigali sztangi w Pucharze Polski

Dodano: 31 maja 2010 22:51, Autor: Redakcja

Przed tygodniem w Terespolu odbywała się pierwsza edycja Pucharu Polski w podnoszeniu ciężarów Juniorek i Juniorów do lat 15. Startowało w nim dwóch podopiecznych Zygmunta Klepackiego.
Bardzo dobry występ zanotował czternastoletni Paweł Brylak. Podczas startu w kategorii 50 kg wyrwał 55 kg i podrzucił 74 kg. Z łącznym wynikiem 129 kg uplasował się na trzecim miejscu w swojej kategorii wagowej. W klasyfikacji Sinclair w swoim roczniku osiągnął jednak najlepszy wynik i zdobył w ten sposób złoty medal.

Rok starszy Cezary Wyszomierski startował w kategorii 45 kg i w dwuboju osiągnął wynik 60 kg (25+35). Wynikiem co prawda nie zaimponował, ale biorąc pod uwagę fakt, że trenuje podnoszenie ciężarów dopiero od kilku tygodni, a na wyjazd do Terespola powołany został w trybie awaryjnym należy ten występ docenić. Szczególnie trener Klepacki dostrzega w nim duży talent i był z tego startu bardzo zadowolony.