Bardzo dobre występy lekkoatletów w Mistrzostwach Polski

Dodano: 10 sierpnia 2010 18:12, Autor: Redakcja

W dniach 23-25 lipca w Zielonej Górze rozgrywano zawody lekkoatletyczne w ramach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.
Świetny występ zanotowała tam czołowa polska trójskoczkini Małgorzata Zyśk z Ludowego Klubu Sportowego "Ostrowianka". Uzyskując wynik 12,39 m pobiła swój rekord życiowy i zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii Juniorów Młodszych. Do złota zabrakło jej zaledwie 4 cm. Dzięki świetnemu występowi podopieczna Daniela Zgleszewskiego została powołana do reprezentacji na mecz lekkoatletyczny Niemcy - Polska, który odbędzie się 14 sierpnia w Bornej.

Bardzo dobre wynik osiągnął również inny zawodnik "Ostrowianki" Dawid Zadrożny, który pchnął 6 kg kulę na odległość 15,76 m i zajął ósme miejsce. Dużą niespodziankę sprawiła Martyna Wardaszka, która po zaledwie dwóch tygodniach trenowania trójskoku awansowała na Olimpiadę i zajęła tam 19. miejsce, a jej rekord życiowy wynosi 10,81 m. Ponadto w Zielonej Górze startowała sztafeta dziewcząt 4 x 100 m i z czasem 51,13 s zajęła 18. pozycję.

W lipcowej imprezie startowali również reprezentanci Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego. Najlepiej zaprezentował się Piotr Polakowski, który w biegu eliminacyjnym uzyskał najlepszy czas (1:55,39 - nowy rekord życiowy)i mierzył w medal, jednak nieco słabsza postawa w finale pozwoliła ostatecznie zająć 5. miejsce.

Osiemnastą pozycję z poprawionym o 4 s rekordem życiowym zajęła Magdalena Jastrzębska startująca w biegu na 2 km z przeszkodami. W tej samej konkurencji biegał również Rafał Jaworowski, który osiągnął czas 6:32,98 i zajął szesnaste miejsce. Na dystansie 400 m biegał Mariusz Małkiński, ale kontuzja mięśnia dwugłowego nie pozwalała mu nawiązać równorzędnej walki. Mariusz zdołał natomiast wystartować w sztafecie 4 x 400 m razem z Rafałem Jaworowskim, Andrzejem Piwońskim i Piotrem Polakowskim i zająć 14. miejsce.

Przygotowując się do startów w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych podopieczni Andrzeja Wardaszki trenowali na obozie w Szklarskiej Porębie, a także startowali w międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym w Zgorzelcu notując tam bardzo dobre wyniki. W rywalizacji z reprezentantami Niemiec, Malezji, Bahrajnu i Omanu Piotr Polakowski uzyskał czas 1:21,59 i zajął pierwsze miejsce. Na dystansie 1 km biegali natomiast Rafał Jaworowski (czas 2:41,05) oraz Magdalena Jastrzębska (3:15,65).