6 medali karateków z Ostrowi na Mistrzostwach Mazowsza

Dodano: 26 października 2010 14:47, Autor: Adrian Paszczyk

23 i 24 października odbyły się VII Mistrzostwa Mazowsza w Michałowicach. Karatecy z Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowali na nich dobry poziom plasując się w czołówkach swoich konkurencji i zdobywając w sumie 6 medali.
Zawody podzielone były na dwa dni. Pierwszego dnia konkurowali najmłodsi karatecy z 10 klubów z Mazowsza, w sumie ponad 100 zawodników, a wśród nich reprezentanci Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin - Radgowski Mikołaj, Szelest Szymon, Krystosik Daniel, Małyszko Joanna, Komar Katarzyna, Grzeszczuk Ewa.

Najlepiej z wyżej wymienionych zaprezentował się Mikołaj Radgowski, który wygrał wszystkie swoje walki i zdobył złoty medal. Srebro wywalczyła Ewa Grzeszczuk, a Katarzyna Komar i Joanna Małyszko zdobyły brązowe medale zajmując miejsca trzecie.

Drużyną opiekował się sensei Tomasz Marcjaniak, który jednocześnie był sędzią zawodów.

Zdecydowanie większa liczba uczestników zaprezentowała się drugiego dnia - 230 zawodników z 8 klubów, a w tym zawodnicy OKKK - Laskowska Malwina, Opieka Dominik, Skłodowski Damian, Zarzycka Ewa, Chrobot Michalina, Grzeszczuk Patryk, Połodziuk Piotr, Jadkowski Mikołaj.

Tego dnia (24.10) zdecydowanie najlepsza w swojej kategorii i najlepsza wśród zawodników ze swojego klubu okazała się Michalina Chrobot, która zajęła pierwsze miejsce. Drugą zawodniczką w strefie medalowej była Malwina Laskowska, która zdobyła "brąz". To niestety koniec sukcesów w tym dniu klubu karate z Ostrowi. W klubie są jednak drobne sukcesy, na które zwracają uwagę opiekunowie zawodników - Radosław Grabowski o występie w kata Michaliny Chrobot i Ewy Zarzyckiej: "W kata  dwie zawodniczki  przeszły do II tury  - Michalina Chrobot i Ewa Zarzycka  otrzymały wysokie noty  co pozwoliło im na zakwalifikowanie się do drugiej tury rozgrywek, w której było już tylko po 8 zawodniczek. W walce o medale niestety nie udało się już nic zrobić jednak nasze zawodniczki ze startu na start robią bardzo duże postępy. Michalina zajęła 4 miejsce, a Ewa 5 miejsce."

Grupą zawodników opiekował się sempai Paweł Kusik.