Zwycięstwo Sokoła na inaugurację

Dodano: 1 maja 2011 23:01, Autor: Redakcja

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół udanie zainaugurowali rozgrywki o Puchar WOZKosz województwa mazowieckiego. 30 kwietnia w hali "Za Stawem" pokonali MKS Polonię Warszawa 84:48.
Skład gości tworzyli koszykarze z drużyn młodzieżowych, którzy mieli duże problemy, aby podjąć równorzędną walkę z doświadczonymi zawodnikami Sokoła. Od początku więc inicjatywę posiadali gospodarze, którzy szybko uzyskali prowadzenie i po dziesięciu minutach wygrywali 22:14. Druga kwarta również wypadła na korzyść OKK, który na przerwę schodził z prowadzeniem 45:27.

Po zmianie stron obydwie drużyny zatraciły skuteczność. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela widząc, że rywal nie jest w stanie im zagrozić, grali niedokładnie, bez koncentracji o co po meczu miał pretensje szkoleniowiec. Na szczęście "Czarne koszule" nie wykorzystały tego i same rzuciły jedynie 8 "oczek" zamykając sobie tym samym drogę do zwycięstwa. W ostatniej kwarcie Sokół dołożył jeszcze 25 punktów i zakończył mecz wyraźnym zwycięstwem 84:48.

W następnym spotkaniu koszykarze z Ostrowi 7 maja zagrają o punkty na wyjeździe z Legionem Legionowo, który w ostatnim sezonie rozgrywek III ligi sklasyfikowany został na ostatnim miejscu.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Polonia Warszawa 84:48
(22:14), (23:13), (14:8), (25:13)