Ostrovia coraz bliżej barażów

Dodano: 8 maja 2011 22:56, Autor: Redakcja

Kolejne zwycięstwo odnieśli w 23. kolejce ligi okręgowej piłkarze KS Ostrovia, którzy pokonali na własnym boisku Tęczę Ojrzeń 2:1.
W składzie Ostrovi zabrakło pauzujących za kartki Marcina Truszkowskiego i Dawida Wilczewskiego, który za czerwień w meczu z Soną i obrażanie sędziego został zawieszony na 4 spotkania.

W meczu rozgrywanym w sobotę, 7 maja, inicjatywę od pierwszych minut posiadali podopieczni trenera Henryka Wilczewskiego. Kilku okazji strzeleckich nie udało się zamienić gospodarzom na gole. Bramkarz Tęczy skapitulował dopiero w 34. minucie, kiedy sposób znalazł na niego w zamieszaniu podbramkowym Patryk Gromek. Przewaga Ostrowiaków nie została udokumentowana kolejnymi golami i na przerwę schodzili ze skromnym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to dalsze ataki piłkarzy wicelidera. Po kilku minutach od wznowienia gry drugą bramkę w tym meczu zdobył Gromek, który precyzyjnie przymierzył z niespełna 20 metrów. "Kaesiacy" na dwóch golach poprzestawać nie zamierzali i nadal często zagrażali bramce Tęczy.

Zamiast jednak postawić kropkę nad i, zupełnie niepotrzebnie skomplikowali sobie sytuację na niespełna pół godziny przed zakończeniem spotkania. Czerwoną kartką ukarany został bramkarz Maciek Filipkowski, który we własnej szesnastce stracił piłkę na rzecz rywala i faulował go, prokurując rzut karny. W bramce stanął Piotr Bieliński, ale nie zdołał obronić uderzenia z 11 metrów. Z pewnego prowadzenia zrobiło się już tylko 2:1.

Grający w osłabieniu KS nie cofnął się do obrony i często groźnie atakował, ale rezultat nie uległ już zmianie. Ostrovia zgarnęła 3 punkty i jest coraz bliżej gry w barażach o IV ligę. Plany o mistrzostwie i bezpośrednim awansie należy chyba już odłożyć na bok, ponieważ Korona odprawiła w niedzielę kolejnego rywala z bagażem 3 goli i utrzymała 8-punktowe prowadzenie w tabeli.

KS Ostrovia - Tęcza Ojrzeń 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Gromek (34', 49') - (65')
Czerwona kartka: Filipkowski Maciej (63')