Mistrzostwa Mazowsza: 4 medale lekkoatletów

Dodano: 17 maja 2011 10:15, Autor: Adrian Paszczyk

W odbywających się 14 i 15 maja Mistrzostwach Mazowsza juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce, zawodnicy LKS Ostrowianka zdobyli 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal.
Równe 10 metrów w trójskoku uzyskała Aleksandra Mazurek. Wynik ten pozwolił zdobyć pierwsze miejsce w kategorii juniorek młodszych. W tej samej kategorii wiekowej srebrny medal zdobył Dominik Wasil. Ten zdolny kulomiot, mający na swoim koncie między innymi Mistrzostwo Polski młodzików, uzyskał wynik 16,40 m.

W kategorii Juniorek z dobrej strony zaprezentowały się obie zawodniczki LKS Ostrowianki. Małgorzata Zyśk, już wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zajęła 2 miejsce z wynikiem 11,55 m. Na miejscu trzecim uplasowała się Martyna Wardaszka z wynikiem 10,67 m.

Występ w zawodach zanotował także kulomiot Dawid Zadrożny, z wynikiem 15,36 m. zajął 5 miejsce w kategorii juniorów.

- Był to pierwszy start w tym sezonie lekkoatletów Ostrowianki i miejmy nadzieję,że kolejne starty będą jeszcze bardziej udane. - powiedział krótko trener LKS Ostrowianka Daniel Zgleszewski.