Duży sukces lekkoatletów UOLKA

Dodano: 18 maja 2011 10:45, Autor: Adrian Paszczyk

Podczas Mistrzostwach Mazowsza juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce rozgrywanych 14 i 15 maja, zawodnicy klubu sportowego UOLKA wywalczyli 6 medali.
Najbardziej imponujący dorobek sukcesów zanotował Piotr Polakowski (kategoria juniorów), który zdobył aż 3 złote krążki. Dwa w rywalizacji indywidualnej na 400 m. z czasem 50,65 s., oraz na 800 m. z czasem 1:53,95. Trzeci złoty medal padł łupem w biegu sztafetowym 4x400 m., w którym pobiegł wraz z Rafałem Jaworowskim, Andrzejem Piwońskim i Mariuszem Małkińskim. Czas "biegu na złoto" wyniósł 3:34,23.

Wśród dziewcząt indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Magdalena Dębińska (kategoria juniorek młodszych), która na dystansie 3000 m. wywalczyła złoty medal z czasem 11:21,82. W występie indywidualnym medal zdobyła także Magdalena Jastrzębska (kategoria juniorek), która w biegu na 800 m. wywalczyła brąz z czasem 2:34,60. Jeszcze większy sukces osiągnęła ze swoimi koleżankami z klubu w biegu sztafetowym 4x400 m. zdobywając złoty medal. Skład sztafety, poza Magdaleną Jastrzębską, biegły także - Katarzyna Kowalczyk, Angelika Wardaszka, Ilona Cholewińska.