Ostrovia wygrywa, Drukarz czeka

Dodano: 6 czerwca 2011 08:43, Autor: Redakcja

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w 29. kolejce piłkarze KS Ostrovia. 4 czerwca pokonali na własnym terenie przedostatni w tabeli Orzyc Chorzele, a wynik 6:0 był najniższym wymiarem kary.
Piłkarze i kibice zgromadzeni na stadionie w Ostrowi już kilka minut od pierwszego gwizdka mogli cieszyć się z pierwszego gola, którego zdobył uderzeniem głową Marcin Truszkowski. Rywale przez pierwszy kwadrans próbowali nawiązać walkę, ale różnica klas była zbyt widoczna. Kolejne ataki i uderzenia piłkarzy trenera Henryka Wilczewskiego długo nie przynosiły skutku. W końcu jednak sposób na pokonanie bramkarza znalazł najskuteczniejszy strzelec "żółto-zielonych" Tomasz Rępa. Gospodarze poszli za ciosem. Chwilę później głową, po dośrodkowaniu z "kornera", trafił Aleksander Zaremba. Gola do szatni strzelił jeszcze Rępa i Ostrovia schodziła na przerwę z prowadzeniem 4:0.

Łatwa przeprawa wprowadziła nieco rozkojarzenia w szeregach gospodarzy, którzy po przerwie na zbyt wiele pozwolili przyjezdnym. Dobrze w bramce spisywał się jednak Adrian Orłowski. Piłkarze z Ostrowi szybko się ocknęli i trafiając jeszcze dwukrotnie do siatki rozstrzygnęli losy spotkania. Na listę strzelców wpisali się Sławomir Różański i Patryk Gromek. W końcowych fragmentach "kaesiacy" jeszcze kilkukrotnie zagrażali bramce przeciwników, ale więcej goli już nie padło.

Piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia zagrają za tydzień ostatni mecz w lidze okręgowej. Na wyjeździe zmierzą się ze zdegradowanym już do A klasy Sokołem Grudusk. Natomiast 15 i 22 czerwca zagrają dwumecz o awans do rozgrywek IV ligi. Ich rywalem będzie Drukarz Warszawa.

KS Ostrovia - Orzyc Chorzele 6:0 (4:0)
Bramki: Truszkowski Marcin 3, Rępa Tomasz 34, 44, Zaremba Aleksander 37, Różański Sławomir 57, Gromek Patryk 64