Stachura na Ostrowskim Lecie Kulturalnym

Dodano: 21 lipca 2011 13:35, Autor: Anna Krajewska-Polak

24 lipca o godzinie 19.00 na Letniej Scenie przy MBP odbędzie się koncert Marka Gałązki. Złożą się na niego: doskonale znane utwory ze słowami Edwarda Stachury, ale i najnowsze piosenki autorskie składające się na przygotowywaną z Tymonem Tymańskim i "The Transistors" płytę o tym samym tytule - AUTORSONG.

Kolejnym koncertem w ramach Ostrowskiego Lata Kulturalnego będzie występ Marka Gałązki zatytułowany AUTORSONG.

Swój najnowszy program koncertowy Marek Gałązka poświęcił zjawisku, jakim jest wyrosły z najlepszych tradycji protest-songu i folk rocka: ruch singer-sonwriterów. Marek Gałązka poszukał określenia bliskoznacznego i bardziej uniwersalnego językowo i nazwał to zjawisko AUTORSONG. Sam też się usytuował w tym określeniu i postanowił promować je na muzycznej scenie.

W muzycznej formule - sięgającej najlepszych tradycji folk-rocka. W psychodelicznej i często transowej oprawie wykonawcy AUTORSONGU przekraczają kategorie estetyczne. Ta twórczość mówi o prawdziwości, szczerości wypowiedzi - autorów i wykonawców jednocześnie, naturalności, swoistości, oryginalności, pojedynczości, osobności, humanizmie, identyfikowalności idei głoszonych z ich postawą życiową. Na scenie dokonuje się przekaz estetyczny z silną dominantą etyki. Można porównać to do sportowego wieloboju, gdzie w poszczególnych dyscyplinach zawodnik nie osiąga rekordów świata, ale w sumie wyrasta na herosa. (Tutaj w jednej osobie mamy: autora słów, muzyki i jednocześnie wykonawcę - interpretatora). Bo, to o heroizm w gruncie rzeczy toczy sie batalia. A to kategoria moralna, nie estetyczna.

REKLAMA

Dlatego najnowszy program koncertowy Marka Gałązki nazwę AUTORSONG. Złożą się na niego: doskonale znane utwory ze słowami Edwarda Stachury, ale i najnowsze piosenki autorskie składające się na przygotowywaną z Tymonem Tymańskim i "The Transistors" płytę o tym samym tytule - AUTORSONG.

Marek Gałązka - poeta, kompozytor, gitarzysta, popularyzator twórczości Stachury, interpretator i wykonawca piosenek do jego wierszy, dyrektor artystyczno - programowy festiwalu "Przystanek Olecko".Komentarze

Dodano: 21 lipca 2011 13:48, (observer)

I to jest propozycja! Jeżeli macza w tym swe "pogańskie paluchy" ;) Tymański - to musi być dobre.

 

Dodano: 21 lipca 2011 17:35, (twister166)

Oj, Stachura jak balsam. Może by jeszcze w kolejnych planach Czerwony Tulipan zagościł? Byłoby fajnie.

 

Dodano: 22 lipca 2011 10:38, jolapol2 (jolapol2)

Szkoda,że Tymona nie będzie...:(

 

Dodano: 22 lipca 2011 15:32, (rybka11)

Też chętnie posłuchałabym piosenek w wykonaniu zespołu "Czerwony Tulipan"

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]