Wygrał anty football

Dodano: 14 sierpnia 2011 14:38, Autor: Adrian Paszczyk

Porażką 0:1 zakończył się mecz KS Ostrovi z Koroną Szydłowo.
Gospodarze z Ostrowi Mazowieckiej od początku meczu przeważali na boisku. Optyczna przewaga nie potwierdziła się jednak w statystykach, szczególnie w tej najważniejszej rubryce pod nazwą "gole".

Początek meczu nie przyniósł wielkich emocji, do momentu aż... kontuzji doznał Sławomir Różański. Jak się później okazało jest to prawdopodobnie zerwanie ścięgna achillesa. To może spowodował długi rozbrat z piłką kapitana ostrowskiej drużyny.

Tuż przed przerwą obie drużyny miały dogodne okazje by objąć prowadzenie w meczu. Najpierw goście po tym jak z piłką minął się sensacyjnie nominowany do tego meczu Piotr Bieliński, przeciwnik jednak nie zdołał skierować piłki do siatki.

Chwile później role odwróciły się i przed szansą strzelenia bramki stanął Marcin Truszkowski, który chwilę wcześniej był faulowany w polu karnym. "Jedenastki" jednak nie wykorzystał strzelając w słupek.

W drugiej połowie ostrowscy piłkarze od początku chcieli przycisnąć rywala, to się jednak często kończyło faulami, podczas których piłkarze Korony Szydłowo wydawali z siebie dziwne dźwięki podobne do tych, które może usłyszeć na kortach tenisowych w wykonaniu... Mari Szarapowej. Sędzia wielokrotnie dawał się nabrać na sztuczki przyjezdnych, którzy padając na murawę zwijali się w agonii, by po chwili wstać z murawy bez najmniejszego grymasu na twarzy.

Pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola w drugiej połowie miał Arkadiusz Ciach. Jednak uderzona przez niego piłka z rzutu wolnego trafiła w... słupek. Niedługo później po dobrym dośrodkowaniu gola samobójczego zdobyłby przeciwnik, bramkarz jednak zdołał wypiąstkować piłkę na rzut rożny.

W końcówce meczu, Korona Szydłowo po długim okresie gry obronnej w końcu stanęła przed szansą zdobycia bramki. Pogubiona ostrowska obrona pozwoliła oddać strzał zawodnikowi Korony, futbolówka trafiła w poprzeczkę, przeciwnik jednak zdołał dobić ją do pustej bramki.

Chwilę później mogło być 2:0. Na szczęście z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł Bieliński.

W ostatnich Minutach meczu po raz kolejny z rzutu wolnego gola zdobyć mógł Arkadiusz Ciach. Tym razem futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Mecz z pewnością mógł się podobać. Klub Sportowy Ostrovia zaprezentował w nim kilka interesujących, koronkowych akcji, a także indywidualnych dryblingów, tych jednak było najwięcej na lewej flance i stamtąd też padało największe zagrożenie. Przeciwnik wielokrotnie w tej części boiska potrajał krycie. O ile gra na połowie przeciwnika prezentowała się całkiem nieźle, to gra obronna była w tym meczu zdecydowanie najsłabszym punktem ostrowskiej drużyny. Nie pomogły tutaj wzmocnienia w postaci Mariusza Malanowskiego (defensywny pomocnik) oraz Kamila Małkińskiego (lewy obrońca), obrona czasami gubiła się.

Korona w tym meczu nastawiona była na bronienie się i kontrataki wykonywane w najprostszy sposób - piłka graną górą nad linią pomocy. Kontrowersje mogła budzić symulacja faulów i krzyki wydawane przez przyjezdnych. Całość można określić jako anty football. Gra o zwycięstwo jest czymś pozytywnym, jednak środki jakie użyła do tego Korona Szydłowo nie mieściły się jedynie w dziedzinie sportu. A także to co sportowe pozostawiało bardzo wiele do życzenia.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Korona Szydłowo 0:1 (0:0)