W jakiej kondycji jest ostrowska mleczarnia?

Dodano: 19 października 2011 15:16, Autor: Adrian Paszczyk

O mocy produkcyjnej mleczarni, stanie technicznym maszyn i zatrudnieniu opowiedział dyrektor Zbigniew Suliga.
Cieknąca woda, brudne maszyny, nie wymieniane od lat elementy podatne na zużywanie, złe ustawienia maszyn i wszystko kroczące ku ogólnej degradacji. - tak ostrowska mleczarnia miała do niedawna wyglądać.

- Przejmowaliśmy zakład zaniedbany, wyglądający wręcz na nagle opuszczony. Część maszyn nie tylko nie została przez poprzedników umyta, ale nawet wyłączona. Gdzieniegdzie z kranów lała się woda. To już nie kwestia nakładów inwestycyjnych, ale zwykłej kultury niektórych osób - wyjaśnia Zbigniew Suliga, dyrektor zakładu Ostrowia.

Dziś obraz ten zmienił się i jak zapewnia kierownictwo mleczarni - wszystkie prace czynione w ostatnich miesiącach idą ku końcowi. Maszyny produkcyjne zaprogramowano według domyślnych ustawień fabrycznych, wyczyszczono je i wymieniono elementy, które już dawno wysłużyły się.

REKLAMA



W mleczarni zdaje się panować coraz większy optymizm, a słowa o ogromnym potencjale tutejszego zakładu nie milkną. Z pewnością mogą za tym przemawiać liczby - 100 ton miesięcznie - tyle mleczarnia Ostrowia produkuje w chwili obecnej serków twarogowych pod marką Ostrowi. Ponadto produkowane jest 600 ton miesięcznie proszków mlecznych, a w tym białko WPC 80 oraz permeat serwatki demineralizowanej. Natomiast do całkowitej obsługi mleczarni zatrudnionych jest około 70 osób, z czego bezpośrednio przy produkcji pracują 44 osoby.

Już dziś dyrekcja mleczarni planuje otwarcie serowni, a także produkowanie nowych odmian serków. Do tego jednak potrzebne jest mleko i o to teraz najmocniej mleczarnia zabiega. Docelowo, przy odpowiedniej ilości surowca potrzebnego do produkcji serków twarogowych, serów żółtych i proszków mlecznych planuje się zatrudnić w sumie około 150 osób na produkcji.

- Kluczem do sukcesu jest mleko. Każda nowa umowa na dostawy surowca do zakładu przybliża powstanie kolejnych miejsc pracy. Możemy wręcz powiedzieć, że tworzą je rolnicy z tego regionu. To od nich zależy, kiedy i ile osób znajdzie zatrudnienie - podkreśla Zbigniew Suliga.

O walce Spomleku z konkurencją o dostawców mleka przeczytasz jutro w Ostrowskim Portalu Internetowym

Po zakładzie mleczarni Ostrowia oprowadził nas dyrektor Zbigniew Suliga. Poniżej zdjęcia.


Komentarze

Dodano: 20 października 2011 11:46, damax (damax)

Dobrze zrobione zdjęcia - brak operatorów, bo za 12zł nikt nie chce pracować

 

Dodano: 20 października 2011 17:54, (doris2000)

12 zł to bardzo przyzwoita stawka.Znam takich,co pracują za połowę...

 

Dodano: 25 października 2011 19:09, anusiak (marianna5)

Damax, masz nieco błędne info na temat tych, co niby nie chcą prcować za te stawki...

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]