LPSA: Liceal gromi szkolnego rywala

Dodano: 26 października 2011 09:49, Autor: Adrian Paszczyk

Tylko 28 punktów zdołali zdobyć zawodnicy Rubinka w potyczce z odwiecznym rywalem ze szkolnych zawodach powiatowych - Licealem.
2 kolejkę Ligi Piłki Siatkowej Amatorów otworzyli zawodnicy Orłów i Huraganu. Mecz zakończył się pewną wygraną Huraganu 2:0, który kontrolował przebieg spotkania od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

W kolejnej potyczce na parkiet wybiegła drużyna Straży Pożarnej oraz Lamperii. Strażacy po raz kolejny w osłabionym składzie, tym razem w liczbie 4 zawodników. W trakcie meczu doszedł jeden zawodnik zwiększając tę liczbę do 5. To jednak było za mało na dobrze zgraną i zorganizowaną drużynę Lamperii, która bez najmniejszych problemów pokonała swoich rywali 2:0.

W przedostatnim meczu kolejki do rywalizacji stanął wicemistrz z 7 drużyną z poprzedniego roku. Jak się okazuje, Rafałki mają patent na wygrywanie z Alplą, która podobnie jak rok temu, uległa także i w bieżącym sezonie, tym razem jednak w stosunku setów 2:0 (w poprzednim sezonie 2:1 - przyp. red.). Wyrównana gra toczyła się tylko w pierwszym secie, w drugim Rafałki rozgromiły swojego rywala 25 do 14.

W kończącym kolejkę meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny - Rubinek oraz Liceal. Faworytem spotkania był Liceal, który w ostatnich latach wygrywa wszystkie mecze o najwyższe trofea ze swoim szkolnym rywalem z ulicy Rubinkowskiego. Tym razem nie było inaczej, w dodatku kompleks porażek z Licealem może teraz pogłębić się. Rubinek w dwóch setach zdobył jedynie 28 punktów przegrywając pierwszy set 25:15 i drugi 25:13. Dotkliwa porażka Rubinka plasuje tę drużynę na ostatnim miejscu, zaś na pierwszym niezmiennie od pierwszej kolejki pozostaje Liceal.

Następna kolejka już w najbliższą niedzielę od godziny 10:00 w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego.