Cztery gole zobaczyli kibice w meczu Ostrovi z Marcovią

Dodano: 12 listopada 2011 13:39, Autor: Adrian Paszczyk

Triumfem Ostrovi zakończył się wczorajszy mecz z Marcovią 2000 Marki.
Początek spotkania nie napawał optymizmem. Choć ostrowska drużyna optycznie przeważała na boisku, to nie była w stanie stworzyć sobie choćby okazji do oddania strzału. Czujnie grający w obronie rywal nastawił się na grę z kontry, choć także nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Rakowieckiego.

Dopiero po trzydziestu minutach meczu w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Wilczewski. Strzał oddany z kąta i pod naciskiem obrońców nie przyniósł jednak gola, piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

W kolejnej akcji groźnie zrobiło się pod bramką Ostrovi. do prostopadłej piłki wyszedł jeden z napastników przyjezdnych i znalazł się sam na sam z Rakowieckim. Górą był jednak golkiper. Sędzie później cofnął akcje, ponieważ przed polem karnym faulowany był zawodnik Marcovii. Żółtym kartonikiem został ukarany grający trener Marcin Truszkowski.

Po tej akcji "coś zaczęło się dziać", choć w dalszym ciągu brakowało precyzji, to ostrowscy piłkarze zaczęli coraz śmielej grać w okolicach pola karnego. Przyniosło to skutek w ostatnich minutach pierwszej połowy, gdy po podaniu Arkadiusza Ciacha piłkę do siatki wpakował Marcin Truszkowski. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać, do prostopadłej piłki wyszedł Marcin Truszkowski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, próbował minąć go zwodem, jednak ten chwycił futbolówkę, by po chwili wypuścić ją. Truszkowski opanował piłkę i podał wzdłuż linii bramkowej do Tomasza Rępy, który z bliskiej odległości strzelił 2 gola dla Ostrovi. Ten sam zawodnik w drugiej połowie, fatalnie spudłował mając przed sobą pustą bramkę.

Do przerwy Ostrovia prowadziła 2:0. W kolejnej odsłonie meczu ostrowscy piłkarze nasiedli na rywala od pierwszych minut. Przyniosło to skutek już 10 minut od rozpoczęcia drugiej połowy. Celnym strzałem głową popisał się Arkadiusz Ciach.

Prowadząc 3:0 Ostrovia zwolniła nieco tempo spokojnie konstruując akcje. Jak się okazało było to zbyt mało na Marcovie, która skutecznie broniła się do końca meczu strzelając honorową bramkę w ostatnich minutach spotkania.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Marcovia 2000 Marki 3-1
Bramki: A. Ciach, M. Truszkowski, T. Rępa

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu odniesionemu 5 listopada, Klub Sportowy Ostrovia przesunął się na 9 miejsce w tabeli.

Ostrovia na remis

30 października 2011, Adrian Paszczyk

Bezbramkowym wynikiem zakończył się sobotni (29 października) mecz KS Ostrovi z Bugiem Wyszków.

Ostrovia poza pucharem

28 października 2011, Adrian Paszczyk

Klub Sportowy Ostrovia nie dał rady niżej notowanemu rywalowi i przegrał w meczu o finał Okręgowego Pucharu Polski.