Dobry występ brokowskich karateków w Pucharze Polski

Dodano: 14 listopada 2011 09:33, Autor: Adrian Paszczyk

Srebrny i brązowy medal wywalczyli brokowscy karatecy podczas Pucharu Polski, który odbył się 11-12 listopada we Włocławku.
Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 3 zawodników - Kacper Maliszewski - młodzik kat. - 60kg; Hubert Dyoniziak - junior kat. - 5kg; Bartosz Domasik - junior kat. - 70kg.

Srebrny medal w formule lekki kontakt wywalczył Kacper Maliszewski. Pierwszy start tego zawodnika w tak dużej imprezie zakończony srebrnym medalem z pewnością dobrze rokuje na jego przyszłość.

Brązowy medal wywalczył w formule semi kontakt Bartosz Domasik, który bez problemów awansował do strefy medalowej gdzie o wejście do finału stoczył bój z aktualnym Mistrzem Polski i obrońcą Pucharu Polski z zeszłego roku. Po wyrównanej walce bój ten decyzją sędziów nieznacznie przegrał. - rywal był niezmiernie wymagający, a jednak zawodnik reprezentujący Brok "tanio skóry nie sprzedał" - powiedział po walce trener zawodnika sensei Zbigniew Wójcicki 2 Dan.

Hubert Dyoniziak obrońca złotego medalu z poprzedniego roku nie wywalczył awansu do strefy medalowej. W walce z przeciwnikiem z Radzymina kopnął go w udo po czym przeciwnik upadł. - Myśleliśmy wszyscy, że jest już pewna wygrana naszego zawodnika. Jednak obraz dalszej części nabrał dziwny obieg. Nie było ani wskazania na wygraną, ani wskazania na faul. Sędziowie po kilkunastu sekundach wznowili walkę. Na koniec pojedynku werdykt zaskoczył wszystkich. - powiedział sensei Zbigniew Wójcicki. - zawodnik brokowskiego klubu karate ostatecznie przegrał pojedynek i został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

11 medali różnego koloru zdobyli ostrowscy karatecy w II Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Radzyńskiego Niedźwiedzia.

Sukces ostrowskich karateków w Ciechanowie

19 października 2011, Adrian Paszczyk

6 medali wywalczyli karatecy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na zawodach w Ciechanowie.

Brok: Piłkarze z Broku mistrzem powiatu ostrowskiego!