500 paczek trafiło do potrzebujących rodzin

Dodano: 17 grudnia 2011 18:05, Autor: Natalia Malinowska

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrowi Mazowieckiej przygotowało 500 paczek dla potrzebujących rodzin.


Od drugiego grudnia trwała ósma akcja zbiórki żywności "Podaj Pomocną Dłoń" organizowaną przez ostrowskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Przyjmowane były głównie artykuły pierwszej potrzeby, czyli makaron, mąka, cukier, olej oraz inne produkty długoterminowe. Żywność zbierana jest przez wolontariuszy w sklepach Jedynka, Bartek, Vigar i Lewiatan przy ul 3 Maja 70. Ludzie chętnie się dzielili się z potrzebującymi, wkładając różne produkty do koszyków. Wolontariuszy było około 20 i jest to młodzież z Ostrowi i okolic.

Z zebranych rzeczy, w ostatnim tygodniu zbiórki, zrobione zostały paczki, które rozdano tym potrzebującym, którzy wcześniej złożyli podania z opisaną trudną sytuacją materialną lub losową. Paczki otrzymają dzieciom 16 roku życia. Oprócz produktów ze zbiórki będą one zawierały produkty z Banku Żywności, z firm Kruger, Emma i Energotechnika oraz zakupione z pieniędzy pozyskanych z rozprowadzonych wartościowych nalepek wśród rodziców i poszczególnych urzędach. Paczki finansowane są również z zebranych funduszy deklarowanego 1% podatku przyjaciół. Każda paczka zwierać będzie powyżej 10 artykułów.

REKLAMA
W sobotę 17 grudnia br. odbyła się uroczystość wręczenia paczek w sali konferencyjnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Sikorskiego 3. Od godzinie 10.00 dwóch Mikołajów rozdawało paczki mieszkańcom Ostrowi, a od godzinie 12.00 mieszkańcom gminy.

W ostatnim tygodniu przed świętami paczki zostaną też zawiezione do Broku, Starej Ruskołęki, Zuzeli do specjalnego ośrodka wychowawczego i do Zespołu Szkół specjalnych z Starym Lubiejewie, do Jelonek, Komorowa, Kozików, Jasienicy, Kalinowa i Dud.

Ogółem przygotowano około 500 paczek, z czego 150 będzie dla rodzin z Ostrowi, 150 dla gminy, 70 dla Specjalnej Szkoły w Lubiejewie oraz 70 dla ośrodka w Zuzeli.


[foto: sxc.hu]

Zobacz również

Żywa szopka w Małkini Górnej

16 grudnia 2011, Adrian Paszczyk

Dziś od godziny 15:00 w Małkini Górnej będzie można zobaczyć szopkę, w której znajdą się żywe zwierzęta.

Kolędy i pastorałki inaczej

14 grudnia 2011, Anna Krajewska-Polak

Koncert krakowskiego zespołu Janusza Barana nie zapowiada się jako kolejna powtórka bożonarodzeniowych nut i klimatów. Artyści obiecują oryginalne i zupełnie nowe aranżacje. Będzie swojski mazur i polonez, będą klimaty folku, bossa novy i etno.

Ekologiczne święta z ostrowskim Nadleśnictwem

9 grudnia 2011, Anna Krajewska-Polak

Ozdoby na choinkę z ciasta solnego, ekologiczne stroiki, rozmowy o tradycjach świątecznych - na mikołajkowym spotkaniu Koła Ekologicznego w Broku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]