Sokół bliski sprawienia niespodzianki

Dodano: 9 stycznia 2012 12:08, Autor: Adrian Paszczyk

Ten wynik mógł odbić się echem. Niestety Legia Warszawa okazała się nieznacznie lepsza od OKK Sokół.
Sobotni mecz rozegrany 7 stycznia z pewnością mógł się podobać kibicom basketu. Skazywanym na pożarcie zawodnikom ostrowskiego Sokoła nie tylko udało się skutecznie bronić przed silną machiną Legii Warszawa, ale także grać na równi.

Pierwszą kwartę ostrowianie przegrali 21 do 13 i to była jedyna wyraźna wygrana warszawskiej Legii. W drugiej kwarcie OKK Sokół Przegrał już tylko 2 oczkami 21:19. W dwóch pozostałych górą był już zespół z Ostrowi Mazowieckiej. Wypracowana przewaga była jednak zbyt mała, by pokonać w tym meczu Legię Warszawa. Ostateczny wynik to 70:64 dla gospodarzy - Legii Warszawa.

- Po raz pierwszy w tym sezonie koszykarze Legii odczuli presję wyniku i o zwycięstwo musieli walczyć do końca. We wcześniejszych spotkaniach zespoły, które do tej pory grały z Legią przegrywały mecze różnicą 50-70pkt, (MKS Ochota która wygrała z nami w Ostrowi, uległa Legii 101:48) my przegraliśmy tylko (lub "aż") sześcioma i pokazaliśmy, że potrafimy podjąć rywalizację z teoretycznie silniejszymi rywalami. - możemy przeczytać w komentarzu do meczu na oficjalnej stronie Sokoła okksokol.09.pl.

Legia Warszawa - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 70:64
(21:13) (21:19) (15:16) (13:16)