LPSA: Liceal po raz drugi z rzędu mistrzem

Dodano: 9 stycznia 2012 13:31, Autor: Adrian Paszczyk

Zwycięstwem 2:0 nad Orłami przypieczętowali zwycięstwo w Lidze Piłki Siatkowej Amatorów zawodnicy Liceala.
Przed ostatnią kolejką żadna z czołowych drużyn nie mogła być pewna swojej pozycji. I już w pierwszym meczu zapachniało sensacją. Rubinek grający pięcioma zawodnikami z drużyną Rafałków sensacyjnie pokonał faworyta spotkania w pierwszym secie 25:16. W secie drugim również na topie był Rubinek, w końcówce jednak coś się zacięło i nie wykorzystał kilku piłek setowych ostatecznie przegrywając do 25. Tie-break nie pozostawił już wątpliwości kto w tym spotkaniu jest lepszy. Rubinek zwyciężył 2:1 i sprawił, że 3 miejsce mogło paść łupem innej drużyny.

W kolejnym meczu Alpla pewnie pokonała Zaciszną 2:0. Po tym spotkaniu pozostały dwa mecze, które miały zadecydować o ostatecznej klasyfikacji drużyn. Lamperie pokonując Huragan 2:0 zajęłyby miejsce 2, zwycięstwo 2:1 dawało im miejsce 3, natomiast porażka miejsce 4. Waga spotkania nieco usztywniła zawodników obydwu drużyn, którzy w decydujących sytuacjach popełniali błędy. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce pierwszego seta zachował Huragan i po wyrównanej grze zwyciężył 26:24. W tym momencie pewne stało się, że Huragan bez względu na dalsze losy spotkania zajmie miejsce 2. Ta informacja rozluźniła zawodników Huraganu, którzy od tego momentu prezentowali się zdecydowanie pewniej w każdym elemencie gry, co przyniosło wyraźną przewagę i końcowe zwycięstwo w drugim secie 25:9.

REKLAMAW meczu kończącym sezon na parkiecie spotkały się drużyny Liceala oraz Orłów. Liceal znając wynik meczu Huragan - Lamperie wiedział, że tego spotkania nie może przegrać. W pierwszym secie Orły nie były w stanie przebić się przez blok Liceala i musiały przełknąć porażkę do 10. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił, Liceal pewnie zwyciężył cały mecz 2:0 i stało się faktem - Liceal obronił tytuł mistrzowski sprzed roku.

Choć tegoroczne rozgrywki przyniosły kilka sensacji to ostateczne wyniki odzwierciedlają siłę drużyn. Liceal w sezonie poniósł tylko jedną porażkę 2:0 z Huraganem, który choć na koncie zgromadził tyle samo punktów co Liceal, to przegrał gorszym stosunkiem setów. Z pewnością największy wpływ na to miały dwie porażki z niżej notowanymi rywalami - Strażą Pożarną oraz Alplą. Zajmująca ostatnie miejsce na podium drużyna Rafałków przez cały sezon prezentowała solidną formę i choć zaliczyła 3 porażki, to tylko jedną w największym wymiarze 2:0.

Godna zauważenia jest postawa Lamperii, które w poprzednim sezonie zajęły miejsce 11, natomiast w obecnych rozgrywkach liczyły się do ostatniej kolejki w walce o podium. Za ich plecami z tą samą ilością punktów, ale gorszym bilansem setów znalazły się drużyny Rubinka oraz Alpli, które rok wcześniej święciły triumfy zajmując kolejno miejsca 3 i 2.

Wyniki ostatniej kolejki:
RAFAŁKI - RUBINEK - 1:2 (-16, 25, -17) - 50 min. (15', 19', 16')
ALPLA - ZACISZNA - 2:0 (23, 14) - 35 min. (21', 14')
LAMPERIE - HURAGAN - 0:2 (-24, -9) - 33 min. (19', 14')
LICEAL - ORŁY - 2:0 (10, 17) - 30 min. (13', 17')
STRAŻ POŻARNA - pauzuje

TabelaTriumfatorzy LPSA sezonu 2011/2012:


Miejsce 1 - Liceal:
1. Artur Urbanowski
2. Jarosław Wyszomierski
3. Aleksander Olender
4. Karol Prażmo
5. Mateusz Waracki
6. Adrian Pazik
7. Jakub Bołtryk
8. Michał Głębocki
9. Mateusz Zaremba
10. Piotr Chud
11. Dawid Sputo

Miejsce 2 - Huragan:
1. Adrian Paszczyk
2. Tomasz Legacki
3. Damian Grabowski
4. Krzystof Piórkowski
5. Marcin Stachacz
6. Bartosz Szymański
7. Przemysław Wdowczyński
8. Adam Nałęcz
9. Sebastian Gregorek
10. Sławomir Cieśluk
11. Sławomir Siedlecki

Miejsce 3 - Rafałki:
1. Rafał Marczyk
2. Tomasz Kasiak
3. Marcin Pawłowski
4. Marcin Wojciechowski
5. Andrzej Ołtarzewski
6. Aleksandra Kowalska
7. Paweł Kleszczyński
8. Sylwia Ratyńska
9. Łukasz Szulęcki
10. Mateusz Gwardiak
11. Katarzyna Kamińska
12. Paweł Steć
13. Adam Starzyński


Dyplomy, medale i puchary wręczał zawodnikom dyrektor MOSiR Waldemar Konarzewski:

Fot. Agnieszka Paszczyk, Adrian Paszczyk

Komentarze

Dodano: 9 stycznia 2012 21:25, (magiko)

"Gratulacje" dla organizatora rozgrywek, który nawet nie potrafil prawidlowo policzyć punktów

 

Dodano: 9 stycznia 2012 21:34, (kinder)

MEGA SKANDAL - ale wpadka organizatora. Rozumiem, że będzie ponowne wręczenie dyplomów. Jedno jest pewne w następnych rozgrywkach drużyny same muszą sobie liczyć punkty bo ten "pan organizator" przy stoliku na dole ma problem z liczeniem.

 

Dodano: 10 stycznia 2012 08:18, (jadrus)

Aten wreczajacy tragedia ale jaki pan taki kram !!!

 

Dodano: 10 stycznia 2012 08:22, (ktosikkk5)

Ale SKANDAL. Większość zawodników nie wie teraz które miejsce zajeła:):) przykro nam bardzo. Moim zdanie PZPS powinien powołać komisję śledczą do rozstrzygnięcie tej sprawy. Moim zdaniem runda powinna być powtórzona:) ALE JAJA

 

Dodano: 10 stycznia 2012 09:00, (mysiak)

I to dzieje się pod wodzą nowo wybranego GRUBASA
A miał .....!!!
Ale jaja szok !!!

 

Dodano: 10 stycznia 2012 09:21, (donata)

Czy naprawdę w tym MOSiR-ze nie ma ludzi z PREZĘCJĄ do wręczania ???
Pan dyr.mógłby choć wskoczyć w garnitur z białą koszulą na wzór pana Mościckiego !!!

 

Dodano: 10 stycznia 2012 09:54, (malowanka)

Donato słuszna uwaga !!!
Od kiedy pamiętam a jest to długi okres pan Konarzewski tylko w tej samej koszulce w paski tragedia

 

Dodano: 10 stycznia 2012 12:38, (canislupus)

No faktycznie: mega skandal, jaja, szok. To Liga Amatorów, a nie Mistrzostwa Świata. Zamiast się cieszyć, że była okazja za półdarmo grać na dobrej hali, i że w ogóle były jakieś puchary i dyplomy, to tylko krytykować umiecie. Zazdrość, że nie umiecie grać jak Liceal, Huragan albo Rafałki? A komentowanie czyjegoś wyglądu fizycznego? - bardzo niskie. I na zakończenie: pisze się PREZENCJĄ.

 

Dodano: 10 stycznia 2012 12:41, (ktosikkk5)

Odwalcie się zazdrośnicy od Pana Waldka. To nie on przecież ponosi winę za niechlujnie policzone punkty w tabeli.

 

Dodano: 10 stycznia 2012 13:03, (adrianp)

Spokojnie :) Błąd w obliczeniach oczywiście zasługuje na naganę, bo miał szereg dalszych konsekwencji. Wprowadził również w błąd media, a co za tym idzie spekulacje odnośnie ostatecznego układu tabeli na koniec ligi były błędne. Ponadto oficjalny werdykt brzmiał inaczej, a każdy chciałby odebrać dyplom taki jaki mu się należy. Żółta kartka za błąd. I tyle, na przyszłość możemy mieć nadzieję, że rachunek sumienia zostanie przeprowadzony i z podobnym problemem już się nie spotkamy :)

Chciałbym zupełnie z innej beczki - gratuluje wszystkim zajętych miejsc i zdobytego doświadczenia. Dzięki drużynom za emocjonujące pojedynki i dobrą atmosferę w szatni po meczu :)

 

Dodano: 10 stycznia 2012 19:33, (kinder)

To teraz krótkie podsumowanie. Gratulacje dla Liceala i Huragana chociaż ich gra też nie wyglądala za specjalnie ale liczy się wynik końcowy. Rafaki - tu w dużej mierze do sukcesu drużyny przyczynily się świetnie prezentujące się na boisku dziewczyny z Rafaków ( chyba Ola, Kasia i Sylwia). Lamperie - i tu spora niespodzianka, brawo pozostawić za sobą Rubinek i Alplę to już coś, chociaż jak się patrzy na grę Alpli to wygląda to mizernie co potwierdza miejsce w tabli, zaslużone 4 miejsce "od końca". Straż po kiepskim początku strażacy pokazali że potrafią walczyć - brawo. Orly i Zaciszna - totalna klapa i zaslużenie dwa ostatnie miejsca w tabeli. Za bląd w liczeniu punktów nie winilbym nowego dyrektora Mosiru, na dole przy stoliku siedzial inny Pan i liczyl punkty i wydaje mi się że to przez niego wlasnie cale te zamieszanie z punktami, pewnie do szkoly mial pod górkę.

 

Dodano: 11 stycznia 2012 09:27, (ktosikkk5)

do kinder
twój tekst jest idiotyczny.widać na pierwszy rzut oka że jesteś jakimś przydupasem z ogólniaka czy ekonomika.dziewczyny to może i miały wpływ ale na pewno w zerowym stopniu na zajętę miejsce przez drużynę Rafałków. Gadasz na Alplę przydupasie że wyprzedziły ją inteligenci z Lamperi jak wcale tak nie jest bo tabela jest źle ułożona. A w ogóle to menda jesteś i nie chce mi się z tobą gadadać.

 

Dodano: 11 stycznia 2012 11:22, (arturborowy)

Obrazić sie na ktosika za tych inteligentów czy nie? :D
Pozdrawiam wszystkich siatkarzy i kibiców.

 

Dodano: 11 stycznia 2012 13:48, magdulka22 (magdulka22)

Ja po przeczytaniu komentarza "ktosikkk5" na temat Lamperii to już jestem na niego obrażona:D Artur na Twoim miejscu też bym focha strzeliła na ten komentarza "ktosikkk5" na nasz temat!!!!

 

Dodano: 11 stycznia 2012 14:26, (adrianp)

To najwyższa obraza, wy jesteście siat po karze, nie inteligenci! ;) Przydupasy i inne kto siki to już co innego, wszak przy dupie pasy trzeba mieć, by portki nie spadały.


 

Dodano: 11 stycznia 2012 14:51, (canislupus)

Co do wypowiedzi ktosikkk5: powyższa tabela jest PO wprowadzeniu zmian, więc jest AKTUALNA. Na pierwszy rzut oka widać, że "inteligenci" z Lamperii (których pozycja nie uległa zmianie) wyprzedzili nie tylko Alplę, ale i Rubinek.
A tak w ogóle o co tyle szumu? Dwie drużyny (z 5 i 6 miejsca) zamieniły się miejscami. Wystarczy Rubinkowi dostawić kreskę za "V" i wymienić dyplom Alpli.

 

Dodano: 11 stycznia 2012 15:10, (canislupus)

* Alpli dostawić kreskę po "V" i wymienić dyplom Rubinkowi :)

 

Dodano: 11 stycznia 2012 15:51, magdulka22 (magdulka22)

A "Inteligenci" z Lamperii pomyśleli już o tym wcześniej i sami dostawili "I" prze "V" na dyplomie:D

 

Dodano: 12 stycznia 2012 09:25, (tosik)

Wszystkich których poziom gry nie satysfakcjonuje proponuję:
a) rozszyfrować skrót ALPS
b) założyć i zgłosić do kolejnych rozgrywek własną drużynę
c) uśmiechnąć się :D

pzdr

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]