Budżet na 2012 uchwalony

Dodano: 27 stycznia 2012 17:29, Autor: Adrian Paszczyk

W nowej propozycji budżetu wydatki zmalały o 1 mln zł. Mniej będzie także po stronie dochodów o 570 tys. zł.
Choć 7 radnych na dzisiejszej (27.01.2012) sesji rady miasta głosowało przeciw uchwale budżetowej na 2012 rok, to większość rady zdecydowała 12 głosami "za" i jednym wstrzymującym się o wejściu budżetu w życie.

Budżet z naniesionymi autopoprawkami przewiduje zmniejszenie wydatków o około 1 mln zł. Zmniejszeniu uległy również dochody w kwocie 570 tys. zł. Skurczył się również kredyt, który w tej chwili ma wynosić niespełna 6 mln zł (o 470 tys. zł. mniejszy od poprzedniej propozycji)

- Budżet jest skromny, ale jest pro-rozwojowy - powiedział na wstępie burmistrz Władysław Krzyżanowski. Zanim rozpoczęła się dyskusja burmistrz zaznaczył również - Już w pierwszej wersji, kiedy budżet był bardziej pro-rozwojowy otrzymaliśmy pozytywną opinię regionalnej izby obrachunkowej.

REKLAMATym razem budżet na 2012 został przez komisję finansową zaopiniowany pozytywnie, to jednak mógł wzbudzać wątpliwości w jakich okolicznościach do tego doszło, bowiem tylko 1 radny głosował "za", pozostałych 4 wstrzymało się od głosu. Przewodniczący Komisji Jacek Wilczyński wytłumaczył, że powodem wstrzymania się od głosowania był fakt, że na komisji zabrakło burmistrza, którego chciano zapytać o rezerwę finansową z 2011 roku, która miałaby pokryć część wydatków i obniżyć tym samym wysokość zaciągniętego kredytu.

Burmistrz swoją absencję wytłumaczył ważnym wyjazdem służbowym, zaś poruszaną kwestię wolnych środków określił "zamętem" - To jest znów czynienie zamętu, do tego że jak się nie ma argumentów coś trzeba znaleźć - powiedział oznajmiając, że wielokrotnie Pani skarbnik przedstawiała tę kwestię radnym.

Radny Krzysztof Listwon poruszył kwestię budynku socjalnego, który został wpisany w budżet na bieżący rok. Określił go mianem apartamentowca - Z tego co zdołałem się dopytać u Pana burmistrza na swojej komisji, to Pan buduje swego rodzaju apartamentowiec na 30 rodzin z kotłownią ogólną gazową, dla ludzi którzy w momencie kiedy już się wprowadzają nie mają najmniejszego zamiaru płacić ani czynszu, ani kosztów utrzymania - stwierdził radny Krzysztof Listwon.

Zarzut okazał się strzałem w stopę. - Przecież to jest budynek, który był zaprojektowany za Pana kadencji - odparł burmistrz Władysław Krzyżanowski. - Mamy znów wydawać 25 tys. zł na przeprojektowywanie? - pytał retorycznie.

Zanim doszło do głosowania nad budżetem, jeden z radnych PIS przedstawił stanowisko klubu - Budżet z autopoprawkami jest bardziej realny do wykonania - brzmiała jedna z części odczytanego pisma. Stało się więc jasne, że tego dnia budżet powinien został uchwalony znajdując w radzie większościowe poparcie.

W głosowaniu nad budżetem 12 radnych było "za", 7 "przeciw", 1 radny wstrzymał się od głosowania.

Artykuł z poprzedniej sesji rady miasta można znaleźć tutaj -http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/7257


Zobacz również

Nowy rok bez zatwierdzonego budżetu

31 grudnia 2011, Adrian Paszczyk

Na ostatniej sesji w 2011 roku radni nie uchwalili budżetu na 2012 rok zaproponowanego przez burmistrza. Czy czeka nas rewolucja w styczniu?

Komentarze

Dodano: 29 stycznia 2012 07:31, (roman32)

Listwoń to kompromitacja jego wyborców

 

Dodano: 29 stycznia 2012 09:19, wiki (wiktoria44)

Uważam inaczej. Używa konkretnych argumentów i trzyma stronę wyborców. Inni radni, natomiast boją się zająć głos w sprawie. Pozostawiają wyborców bez konkretnych i ich strony, działań.
Kochani radni! Więcej odwagi cywilnej! Mniej "układania"!

 

Dodano: 29 stycznia 2012 11:51, ciekawski (5919)

Nawet lokalne media,merdają ogonami przed Burmistrzem,zamieszczając swoje interpretacje do wypowiedzi radnych opozycji

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]