Maria Jasko 3 w makroregionie

Dodano: 12 marca 2012 15:02, Autor: Adrian Paszczyk

3 miejsce zajęła zawodniczka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai w zawodach makroregionu wschodniego.
Odbywający się w Białej Podlaskiej turniej miał dla zawodniczki z Ostrowi Mazowieckiej dość dramatyczny przebieg. W walce o wejście do finału Maria Jasko trafiła na bardziej utytułowaną zawodniczkę, medalistkę Mistrzostw Polski i Europy Katarzynę Michalak.

Przez pierwsze 3 minuty Maria Jasko prowadziła wyrównaną walkę i sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej również sędziowie nie byli w stanie wskazać zwyciężczyni. Zarządzono drugą dogrywkę i jeśli w niej żadna z zawodniczek nie przechyli szali zwycięstwa na swoją stronę, to zwycięża zawodniczka lżejsza (w tym przypadku Maria Jasko). Zwycięstwo było bardzo blisko, ale zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej popełniła w końcówce walki błąd faulując przeciwniczkę. Ta doznała kontuzji ust, na które trzeba było założyć 3 szwy.

Ostatecznie Maria Jasko zajęła 3 miejsce, natomiast jej przeciwniczka z półfinału z powodu kontuzji musiała wycofać się z dalszej walki i zajęła miejsce 2.

O sukces w zawodach nie było łatwo. Maria Jasko startowała w jednej z najliczniejszych kategorii (+55 kg). Na starcie do rywalizacji stanęło 17 zawodniczek. Dwa pierwsze starcia zawodniczka OKKK przebrnęła jak burza pokonując rywalki po 50 sekundach walki.

Również poziom zawodów był wysoki, a to ze względu na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w kwietniu. Turniej makroregionu traktowany jest jako dobre przetarcie przed najważniejszą imprezą w kraju.

Jeden złoty, jeden srebrny i aż 8 brązowych medali wywalczyli ostrowscy karatecy na Mistrzostwach Mazowsza w Radzyminie.

Nietypowy trening karateków

26 stycznia 2012, Adrian Paszczyk

Początek sesji treningowej miał miejsce o godzinie 19:30, trening główny odbył się o godzinie 3:00 w nocy.

Udany rok ostrowskich karateków

21 stycznia 2012, Adrian Paszczyk

84 medale różnego koloru wywalczyli ostrowscy karatecy w 2011 roku na zawodach rangi ogólnopolskiej.