Paciaki w Ostrowi

Dodano: 31 marca 2012 11:47, Autor: Anna Krajewska-Polak

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl "Sekret". Przygotowany został przez Ostrowską Grupę PaT.

Na scenie ostrowskiego Miejskiego Domu Kultury, w ubiegły piątek wystawiony zostały spektakl "Sekret" Izy Rękawek. Uczniowie ostrowskich szkół mieli okazję obejrzeć swoich kolegów wspieranych przez burmistrz Danutę Janusz, przewodniczącą Hannę Sasinowską, nauczycielki: Jolantę Marulską, Krystynę Brzostek, Elżbietę Pierwszą oraz koordynatorkę Ewę Syrek w roli aktorów.

REKLAMASpektakl przygotowany został przez Ostrowską Grupę PaT (Profilaktyka a Teatr). Grupa zrzesza uczniów i dorosłych, którym bliska jest myśl humanistyczna, i którzy chcą działać dla drugiego człowieka. PaT, to program stworzony m.in. przez policję i Mazowieckiej Centrum Polityki Społecznej. Polega na wspólnym działaniu wielu grup, skierowanym przeciwko zjawiskom patologii społecznej. Celem jest zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży, poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw.

PaT, to ogólnopolska społeczność, promująca wśród młodzieży modę na życie bez nałogów. Liderem Ostrowskiej Grupy PaT została Wiktoria Tyszka, miejskim koordynatorem Hanna Sasinowska, a jej zastępcą Ewa Syrek.

W ostatni piątek ostrowskie Paciaki wyruszyli do Siedlec na obchody 4-lecia Teatru Fanum "4 spektakle na 4 lata!". Goście obejrzeli cztery sztuki opowiadające o bolączkach współczesności. Założycielem Fanum jest Hubert Prekurat, czyli aktor przygotowujący ostrowskich aktorów do spektaklu "Sekret".

Obecnie Ostrowska Grupa PaT, to ponad 50 osób. Spotykają się co wtorek w MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Nadal przyjmują nowe osoby.[Foto Impresariat PaT]

Zobacz również

Ostrowska poetka i podróżniczka na spotkaniu z młodzieżą

27 marca 2012, Anita Bałas, Anna Dziełak

Podróżniczka i poetka Anna Kożuchowska zabrała uczniów do średniowiecza, opowiadając o początkach pielgrzymek Drogą Św. Jakuba. Wystąpieniu towarzyszył pokaz slajdów z pielgrzymki.

Świadek Nadziei w rocznicę śmierci Jana Pawła II

25 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

W ostrowskim MDK odbył się spektakl wzruszający i pełen zadumy. Krakowscy artyści zaprosili na refleksyjną podróż po życiu Jana Pawła II.

Pat w ostrowskim ratuszu

23 marca 2012, Adrian Paszczyk

Na zaproszenie ostrowskiego PaTu przyjechał szef projektu insp. Grzegorz Jach, który wczoraj wraz z lokalną grupą był z wizytą w ostrowskim ratuszu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]