Paciaki w Ostrowi

Dodano: 31 marca 2012 11:47, Autor: Anna Krajewska-Polak

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl "Sekret". Przygotowany został przez Ostrowską Grupę PaT.

Na scenie ostrowskiego Miejskiego Domu Kultury, w ubiegły piątek wystawiony zostały spektakl "Sekret" Izy Rękawek. Uczniowie ostrowskich szkół mieli okazję obejrzeć swoich kolegów wspieranych przez burmistrz Danutę Janusz, przewodniczącą Hannę Sasinowską, nauczycielki: Jolantę Marulską, Krystynę Brzostek, Elżbietę Pierwszą oraz koordynatorkę Ewę Syrek w roli aktorów.

REKLAMASpektakl przygotowany został przez Ostrowską Grupę PaT (Profilaktyka a Teatr). Grupa zrzesza uczniów i dorosłych, którym bliska jest myśl humanistyczna, i którzy chcą działać dla drugiego człowieka. PaT, to program stworzony m.in. przez policję i Mazowieckiej Centrum Polityki Społecznej. Polega na wspólnym działaniu wielu grup, skierowanym przeciwko zjawiskom patologii społecznej. Celem jest zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży, poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw.

PaT, to ogólnopolska społeczność, promująca wśród młodzieży modę na życie bez nałogów. Liderem Ostrowskiej Grupy PaT została Wiktoria Tyszka, miejskim koordynatorem Hanna Sasinowska, a jej zastępcą Ewa Syrek.

W ostatni piątek ostrowskie Paciaki wyruszyli do Siedlec na obchody 4-lecia Teatru Fanum "4 spektakle na 4 lata!". Goście obejrzeli cztery sztuki opowiadające o bolączkach współczesności. Założycielem Fanum jest Hubert Prekurat, czyli aktor przygotowujący ostrowskich aktorów do spektaklu "Sekret".

Obecnie Ostrowska Grupa PaT, to ponad 50 osób. Spotykają się co wtorek w MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Nadal przyjmują nowe osoby.[Foto Impresariat PaT]

Zobacz również

Ostrowska poetka i podróżniczka na spotkaniu z młodzieżą

27 marca 2012, Anita Bałas, Anna Dziełak

Podróżniczka i poetka Anna Kożuchowska zabrała uczniów do średniowiecza, opowiadając o początkach pielgrzymek Drogą Św. Jakuba. Wystąpieniu towarzyszył pokaz slajdów z pielgrzymki.

Świadek Nadziei w rocznicę śmierci Jana Pawła II

25 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

W ostrowskim MDK odbył się spektakl wzruszający i pełen zadumy. Krakowscy artyści zaprosili na refleksyjną podróż po życiu Jana Pawła II.

Pat w ostrowskim ratuszu

23 marca 2012, Adrian Paszczyk

Na zaproszenie ostrowskiego PaTu przyjechał szef projektu insp. Grzegorz Jach, który wczoraj wraz z lokalną grupą był z wizytą w ostrowskim ratuszu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]