Dalsze losy jednego z bohaterów "Wesela"

Dodano: 14 kwietnia 2012 09:27, Autor: Anna Krajewska-Polak

Piękna, dramatyczną, ale także wzruszająca historia karczmarza Hirsza z Bronowic Małych, który wraz z córką znalazł się pewnym weselu, to opowieść, którą w ramach Poniedziałkowych Spotkań ze Sztuką przedstawią aktorzy z Krakowa.

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza 16 kwietnia br. na kolejne Poniedziałkowe Spotkanie ze Sztuką. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl "Ja jestem Żyd z Wesela" na podstawie opowiadania Romana Brandstettera w wykonaniu aktorów Polskiej Sceny Edukacji RODE z Krosna.

Bohaterem sztuki jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Lucjana Rydla i został uwieczniony przez Stanisława Wyspiańskiego. I nie dość, że poszkodowany został na kupieckim honorze, jeszcze stracił nazwisko, bo wszyscy zaczęli o nim mówić "Żyd z Wesela"

REKLAMA- Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera - pisała o tej sztuce Wisława Szymborska w swoich "Lekturach nadobowiązkowych".

W ostrowskim spektaklu w rolę Hirsza Singera wcieli się Mariusz Marczyk - aktor, pisarz, poeta, krytyk literacki i teatralny, twórca Polskiej Sceny Edukacji RODE. W pozostałych rolach wystąpią: Lidia Marczyk i Jerzy Miedziński.

Wstęp wolny
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 roku, godzina 18.00Zobacz również

W weekend do kina

12 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Ostrowskie kino zaprasza na dwa nowe filmy. Komedię jak z bajki "Królewna Śnieżka" i przejmujący film Małgorzaty Szumowskiej "Sponsoring".

Pamięci Starego Doktora

11 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Ostrowska Biblioteka zaprasza na wystawę przybliżającą dzieciom, młodzieży i dorosłym postać Janusza Korczaka poprzez ukazanie jego życia, twórczości i działalności. Otwarcie już jutro.

Naucz się gry aktorskiej z Kotłownią

10 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Warsztaty teatralne organizowane przez teatr Scena Kotłownia poprowadzą profesjonaliści z dziedziny teatru, filmu, tańca, śpiewu oraz interpretacji. Zapisy do 30 czerwca.

Komentarze

Dodano: 17 kwietnia 2012 12:15, rafal (kotlownia)

Czy ktoś widział spektakl i mógłby dać jakiś komantarz?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]