Dalsze losy jednego z bohaterów "Wesela"

Dodano: 14 kwietnia 2012 09:27, Autor: Anna Krajewska-Polak

Piękna, dramatyczną, ale także wzruszająca historia karczmarza Hirsza z Bronowic Małych, który wraz z córką znalazł się pewnym weselu, to opowieść, którą w ramach Poniedziałkowych Spotkań ze Sztuką przedstawią aktorzy z Krakowa.

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza 16 kwietnia br. na kolejne Poniedziałkowe Spotkanie ze Sztuką. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl "Ja jestem Żyd z Wesela" na podstawie opowiadania Romana Brandstettera w wykonaniu aktorów Polskiej Sceny Edukacji RODE z Krosna.

Bohaterem sztuki jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Lucjana Rydla i został uwieczniony przez Stanisława Wyspiańskiego. I nie dość, że poszkodowany został na kupieckim honorze, jeszcze stracił nazwisko, bo wszyscy zaczęli o nim mówić "Żyd z Wesela"

REKLAMA- Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera - pisała o tej sztuce Wisława Szymborska w swoich "Lekturach nadobowiązkowych".

W ostrowskim spektaklu w rolę Hirsza Singera wcieli się Mariusz Marczyk - aktor, pisarz, poeta, krytyk literacki i teatralny, twórca Polskiej Sceny Edukacji RODE. W pozostałych rolach wystąpią: Lidia Marczyk i Jerzy Miedziński.

Wstęp wolny
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 roku, godzina 18.00Zobacz również

W weekend do kina

12 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Ostrowskie kino zaprasza na dwa nowe filmy. Komedię jak z bajki "Królewna Śnieżka" i przejmujący film Małgorzaty Szumowskiej "Sponsoring".

Pamięci Starego Doktora

11 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Ostrowska Biblioteka zaprasza na wystawę przybliżającą dzieciom, młodzieży i dorosłym postać Janusza Korczaka poprzez ukazanie jego życia, twórczości i działalności. Otwarcie już jutro.

Naucz się gry aktorskiej z Kotłownią

10 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Warsztaty teatralne organizowane przez teatr Scena Kotłownia poprowadzą profesjonaliści z dziedziny teatru, filmu, tańca, śpiewu oraz interpretacji. Zapisy do 30 czerwca.

Komentarze

Dodano: 17 kwietnia 2012 12:15, rafal (kotlownia)

Czy ktoś widział spektakl i mógłby dać jakiś komantarz?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]