ALPN: Zmiana lidera

Dodano: 2 maja 2012 11:57, Autor: Adrian Paszczyk

APIN zwycięża w pojedynku na szczycie i obejmuje prowadzenie w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej.
W pierwszym meczu kolejki, rozegranej 29 kwietnia, spotkały się drużyny Rocha Jasienicy i Nagoszewa. Po zaciętym i wyrównanym meczu zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Nagoszewa, którzy do przerwy prowadzili 2:1. Ostateczny wynik meczu to 6:4.

W kolejnym meczu do rywalizacji stanęły dwie drużyny znajdujące się na szczycie tabeli, a jednocześnie faworyci tegorocznych rozgrywek. Do przerwy żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę i widniał remis 2:2. W drugiej odsłonie spotkania dużo lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy APIN, którzy zdobyli 3 gole. Ta sztuka nie udała się zawodnikom Dream Teamu i mecz zakończył się zwycięstwem APIN 5:2 i objęciem przez tą drużynę prowadzenia w tabeli.

W tabeli ALPN znajdują się tym samym już tylko 2 drużyny, które zdobyły komplet punktów. Oprócz APIN jest to również Jednostka Wojskowa, która w minionej kolejce pokonała OCB 5:1.

Tabela

Już od początku sezonu faworyt rozgrywek postawił wysoko poprzeczkę, pokonując w ostatnim spotkaniu zespół WKS Dąbrowa 13:0.

ALPN: Piłkarze amatorzy zainaugurowali sezon